Nauka dobierania kosmetyków

0
633

Zapewne wielokrotnie rozczarowywałaś się już swoimi wyborami kosmetycznymi. Usłyszałaś o czymś w telewizji bądź dowiedziałaś się o jakiejś nowości od koleżanki z pracy i gdy tylko nadarzyła się okazja, ruszyłaś po ten super-produkt do sklepu, by potem się przekonać, że nie jest on dobry dla twojej skóry. Musisz więc nauczyć się odróżniać te odpowiednie kosmetyki od tych, które albo ci zaszkodzą, albo nie przyniosą żadnych widocznych korzyści. A jak to zrobić? Przede wszystkim odkryj, z jaką skórą masz w ogóle do czynienia.

Każda skóra jest inna. Każda potrzebuje innej pielęgnacji, bo zupełnie inaczej dba się o cerę problematyczną, która nawet w starszym wieku nieraz pokryta jest licznymi wypryskami, a inaczej o tą, która jest wiecznie przesuszona i której brakuje zwykłego nawilżenia. Spójrz na siebie obiektywnym okiem. Przyjrzyj się temu, jak wygląda twoja twarz w lustrze i zwróć uwagę na to, jak zmienia się ona w ciągu dnia. Nawet to, jak prezentuje się na niej podkład, może mieć spore znaczenie. Najpierw zbierz zatem te podstawowe informacje na temat typu swojej cery, by dopiero potem odkryć, jak prawidłowo dobrać kosmetyki do skóry, aby rzeczywiście ją upiększyć i móc poprawiać jej stan.

Czasami jednak określenie typu cery bywa problematyczne. Skóra zmienia się nawet w ciągu dnia, inaczej reagując również na różne pory roku i charakterystyczne dla nich warunki atmosferyczne. Jeżeli więc twoja cera jest tak nietypowa, iż nie jesteś w stanie samodzielnie określić jej typu, najlepiej by było, gdybyś umówiła się do doświadczonego kosmetologa i z nim omówiła ten problem. Nie będzie to wcale kosztowne. Chodzi tu wyłącznie o jedną podstawową wizytę, na której kosmetolog przyjrzy się twojej skórze i dokładnie określi jej typ i problematykę. Przy okazji może ci również powiedzieć, jak w twoim przypadku powinien wyglądać dobór kosmetyków i na co powinnaś zwracać uwagę, gdy będziesz szukać takich preparatów w sklepach. Takie rady mogą okazać się na wagę złota, więc warto z nich skorzystać.

Źródło: https://www.sauria80world.pl/

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here