Jak wybrać dobry catering?

0
804

W obecnych czasach mało kto ma czas na samodzielne gotowanie zdrowych, dobrze zbilansowanych posiłków. Długie godziny w pracy, nauka, hobby, opieka nad dziećmi powoduje, że każda minuta jest cenna i ciężko wygospodarować czas na gotowanie. Z drugiej strony coraz więcej osób ma świadomość, że zdrowe żywienie jest jednym z podstawowych elementów odpowiadających za zdrowe, urodę i dobre samopoczucie. Jak pogodzić brak czasu i potrzebę zdrowego, regularnego jedzenia? Rozwiązaniem jest dieta z dowozem, na którą decyduje się coraz więcej osób.

Na czym polega catering dietetyczny?

Catering dietetyczny, zwany inaczej dietą pudełkową lub dietą z dowozem to usługa, która polega na dowożeniu, we wskazane przez klienta miejsce, posiłków. Dania podzielone są na porcje, przywożone w wygodnych pudełkach, wymagają jedynie podgrzania. Najczęściej klienci wybierają żywienie całodzienne, składające się 3-5 posiłków.

Co oferuje catering dietetyczny?

Obecne na rynku firmy cateringowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferują zróżnicowane posiłki, odpowiadające indywidualnym potrzebom. Każda osoba, które zdecyduje się na catering, może wybrać dietę o określonej kaloryczności i ulubionym składzie. W ofercie są posiłki zarówno dla osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy, jak i tych, których celem jest nabranie masy. Catering dla sportowców to dania dla osób intensywnie trenujących, które muszą dostarczyć do organizmu odpowiednią ilość kalorii, witamin, minerałów i mikroelementów. W diecie sportowców niezbędne jest białko, zdrowe tłuszcze, węglowodany, produkty zbożowe, nabiał, owoce i warzywa. Dieta nie może być przypadkowa, ale dzięki ofercie cateringu każda trenująca osoba może być pewna, że dostarczy do organizmu wszystkie potrzebne składniki. Oferowane jest również wyżywienie dla wegan, wegetarian, a także osób chorych, które muszą stosować specjalistyczną dietę. Można zamówić dania pozbawione glutenu, glukozy, dietę dla cukrzyków lub alergików. To bardzo wygodna opcja, ponieważ samodzielnie ciężko wykluczyć zabronione produkty, a pracujący w firmach cateringowych kucharze i dietetycy doskonale widzą, jak ułożyć dietę, aby była wartościowa i bezpieczna. Wszystkie oferowane dania są świeże, wytwarzane z wysokiej jakości produktów, pochodzących od lokalnych producentów. Są komponowane w ten sposób, aby dostarczały do organizmu wszystkie potrzebne witaminy i składniki mineralne.

Dlaczego warto zdecydować się na dietę z dowozem?

Catering dietetyczny Wrocław to świetne rozwiązanie, które ułatwia życie i pozwala na zdrowe odżywianie. Każdy klient może wybrać dietę dopasowaną do swoich indywidualnych potrzeb, dostarczaną przez cały tydzień, w określone dni  lub tylko w weekendy. Dania mogą być dowożone zarówno do domu, jak i do pracy czy szkoły. Pozwala to na regularne jedzenie, które ma niebagatelny wpływ na zdrowie. Inne zalety cateringu to:

  • Oszczędność czasu na gotowanie, szukanie produktów, sprzątanie. Wolny czas można przeznaczyć na rozwój osobisty, hobby czy odpoczynek.
  • Oszczędność wody i energii, a tym samym dbanie o środowisko naturalne.
  • Możliwość poznania nowych składników, nieznanych dotąd przypraw i potraw, zarówno kuchni polskiej, jaki orientalnej.
  • Zaspokojenie zapotrzebowania organizmu na witaminy i minerały.
  • Zmiana nawyków żywieniowych i przyzwyczajenie organizmu do regularnego jedzenia, o stałych porach. Odpowiedniej wielkości porcje eliminują napady wilczego głodu, zmniejszają chęć na podjadanie, a także regulują metabolizm.
  • Poprawa zdrowia i samopoczucia. Jedzenie ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dzięki diecie z dowozem można szybko uzupełnić braki witamin, a tym samym poprawić stan organizmu. Regularne, zdrowe jedzenie to również więcej energii, zdrowsza skóra i włosy. Zdrowa dieta zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby cywilizacyjne, tj. cukrzyca, otyłość, miażdżyca czy nadciśnienie.

Jak wybrać dobry catering?

Catering dietetyczny staje się coraz bardziej popularny, dlatego z miesiąca na miesiąc powstają nowe firmy dietę z dowozem. Wybierając ofertę, warto sprawdzić, jakie dana firma ma opinie. Poczta pantoflowa jest najbardziej wiarygodna, dlatego warto podpytać o zdanie znajomych czy rodzinę. Ważne jest, skąd pochodzą produkty używane do przygotowywania posiłków. Najlepiej, jeżeli będą pochodziły z ekologicznych, lokalnych gospodarstw. Dzięki temu będą świeże i bezpieczne dla zdrowia. W firmie cateringowe powinien być zatrudniony dietetyk, który stworzy jadłospis dopasowany do potrzeb każdego klienta. Ważny jest również duży wybór pakietów oraz rodzajów diet. Aby przekonać się, czy catering odpowiada naszym potrzebom, warto sprawdzić ofertę kilku firm i wybrać optymalną.

Dietę z dowozem możesz zamówić w firmie cateringowej, np.: https://www.jakjesc.wroclaw.pl/dieta-z-dowozem-wroclaw/.

Kiedyś z diety pudełkowej korzystali tylko celebranci. Dzisiaj usługa stała się powszechna jest codziennością wielu ludzi. To dobra opcja dla wszystkich zabieganych, którzy pragną jeść zdrowo i smacznie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here