Jak wybrać dobrego dentystę?

0
654

Wybór dobrego dentysty nie jest prostym zadaniem. Na rynku funkcjonuje bardzo wielu lekarzy dentystów świadczących usługi na różnym poziomie. Podczas poszukiwań dobrego stomatologa należy rozważyć wiele kwestii, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki. W dalszej części artykułu podpowiemy, na co warto zwrócić uwagę wybierając lekarza, któremu chcemy powierzyć zdrowie naszych zębów.

Opinie na temat dentysty

Szukając dobrego dentysty dla dzieci lub dorosłych, warto w pierwszej kolejności skorzystać z poleceń znajomych oraz zapoznać się z opiniami w Internecie. Według badań, podczas zakupu produktu lub usługi, nawet 60% osób w największym stopniu polega na opinii bliskich. Inne badanie pokazuje, że aż 67% osób zmienia zdanie pod wpływem opinii zamieszczanych w Internecie. Te statystyki jasno pokazują, jak ogromny wpływ na nasze decyzje mają opinie innych. Do opinii znalezionych w Internecie warto jednak podejść z pewnym dystansem, niektóre z nich mogą być bowiem pisane na zamówienie lub okazać się nieładnym zagraniem konkurencji.

Atmosfera panująca w gabinecie

Następna kwestia, którą warto wziąć pod uwagę przy wyborze dentysty to osobiste odczucia na temat danego specjalisty. Jeżeli przychodzimy do gabinetu na konsultację i nie czujemy się komfortowo, lekarz jest niemiły lub zbywa pytania lakonicznymi odpowiedziami, warto zaufać swojej intuicji i poszukać innego dentysty. Podczas wizyty powinniśmy czuć się bezpiecznie i mieć pewność, że jesteśmy w najlepszych rękach.

Kwalifikacje dentysty

Przed wizytą u stomatologa warto również sprawdzić jego kwalifikacje do wykonywania zawodu. Informacje o ukończonych studiach, kursach i certyfikatach często podane są na stronie internetowej danego gabinetu. Z łatwością znajdziemy je także wpisując nazwisko danego lekarza w wyszukiwarkę. Lekarz dentysta powinien mieć ukończone wszelkie potrzebne studia oraz kursy, aby mógł bezpiecznie i skutecznie świadczyć usługi. Dobry dentysta w Białymstoku powinien mieć ukończone jednolite studia magisterskie na kierunku lekarsko-dentystycznym z odpowiednią specjalizacją, a także odbyty staż i zdany egzamin LDEK.

Czystość w gabinecie

Warto zerknąć również czy w gabinecie panuje porządek. Czyste pomieszczenia, wysterylizowane i zdezynfekowane narzędzia, jak i schludny strój personelu w dużym stopniu pokazują profesjonalizm gabinetu dentystycznego. Podczas wybierania dentysty należy zwrócić uwagę na wiele kwestii, a higiena powinna być jednym z ważniejszych kryteriów, przesądzających o naszym wyborze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here