Jak wybielić swoje zęby?

0
1049

Troska o własne zdrowie jest obowiązkiem każdego z nas. Wpływ na to ma wiele kwestii – właściwa dieta, odpowiedni wysiłek fizyczny, ilość czasu spędzana przed komputerem oraz na świeżym powietrzu, czy też regularne wizyty u lekarza. Warto pamiętać o wszystkich tych elementach, bo mają one z kolei wpływ na nasze samopoczucie i na to, jak bardzo potrafimy się zmotywować na gruncie prywatnym oraz zawodowym do szerszych działań. Trzeba zaplanować zdrowe odżywianie, zważając na to ile potrzebujemy dostarczyć węglowodanów, białka, tłuszczy, czy cukrów do swojego organizmu. Należy też odpowiednio ubierać się ze względu na temperaturę, która jest na zewnątrz. Jest to istotne zwłaszcza aktualnie, gdy obserwujemy koniec lata i nadchodzącą jesień. Musimy przygotować się na wahania temperatury. Jednak nie należy bagatelizować kwestii takich jak dbanie o higienę ciała. Regularny prysznic lub kąpiel po wysiłku fizycznym powinien być standardem.

W trosce o higienę jamy ustnej

Jednak bardzo istotna jest też higiena jamy ustnej. To właśnie zęby są część ciała wrażliwą nastawioną na ubytki i łatwe zepsucie. Regularne szczotkowanie jamy ustnej potrafi wpłynąć na to, że nasze zęby będą czyste, a także sprawią, że zachowamy świeży oddech. Ten element jest bardzo istotny, aby dobrze zaprezentować się przed innymi osobami i wywrzeć na nich dobre wrażenie, ale także, aby czuć się dobrze z samym sobą. Nieraz możemy jednak poczuć brak pewności w sytuacji, gdy przejedziemy językiem po zębach i poczujemy warstwy pozostałe po posiłku. Popularnością cieszą się dzisiaj także wybielające pasty do zębów. Są one chętnie używane zwłaszcza przez osoby, które mają problem z jasnym kolorem swojego uzębienia. Można je zauważyć w niejednym gabinecie stomatologicznym, aptece lub drogerii. Kupić je można także przez internet, np.: https://www.domowystomatolog.pl/pol_m_Pasty-do-zebow_Wybielajace-757.html.

U stomatologa dokonać wybielania można od razu, ale to wydatek kilkuset złotych. Dlatego lepiej jest samemu rozejrzeć się, jakie wybielające pasty do zębów działają najlepiej i najbardziej intensywnie.

Metody wybielania

Wybielające pasty do zębów mogą być używane na dwa sposoby. Pierwszy z nich dotyczy jednorazowej wizyty w gabinecie, podczas której stomatolog nakłada specjalny żel na zęby i aktywuje go światłem. Ten stan trwa około godziny. ZW ten sposób można wybielić poszarzałe zęby martwe, a nie jedynie usunąć osady. Pacjent może jednak wybielić zęby sam. Wystarczy, że posiada profesjonalny żel i zapoznał się ze sposobem jego użytkowania. Ten żel należy nakładać regularnie przez kilka tygodni, a najlepiej na noc.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here