Fotele kosmetyczne a wyposażenie salonu kosmetycznego – co warto wiedzieć przed zakupem?

0
522

Salony kosmetyczne przeżywają obecnie renesans swojej popularności. W ciągu ostatniej dekady zakres oferowanych przez nie usług znacząco się rozszerzył. Zwiększyła się również ilość stosowanych w nich urządzeń oraz oferowane przez nie możliwości. Ciężko sobie dziś wyobrazić salon kosmetyczny, w którego wyposażeniu nie znajduje się specjalistyczny fotel kosmetyczny. Jak dobrze wiemy, wykonanie różnego typu usług kosmetycznych wymaga przyjęcia odpowiedniej pozycji, a w tym nic nam nie pomoże tak bardzo jak – przystosowany do tego fotel. Zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiemy – czym powinien charakteryzować się profesjonalny fotel kosmetyczny oraz jakie dostępne rodzaje znajdziemy.

Profesjonalnie wyposażony salon kosmetyczny – czyli jaki?

Klienci odwiedzający salony kosmetyczne zwracają szczególną uwagę na panujące w nich warunki. Wyposażenie jest jednym z kluczowych elementów, który wpływa na wystawiane przez nich oceny. O standardzie danego salonu świadczą przede wszystkim stosowane w nim urządzenia oraz stopień ich zaawansowania. Jak dobrze wiemy, wyposażenie powinno nie tylko pełnić funkcje estetyczne, ale również – gwarantować naszym klientom poczucie komfortu przez cały czas trwania zabiegów.

Dostęp do specjalistycznej technologii jest więc kluczowy. Jednym z najistotniejszych jest oczywiście fotel, na którym nasi klienci będą odpoczywać w czasie wykonywania zabiegów. Wśród tych dostępnych znajdziemy rozmaite wersje foteli kosmetycznych, dedykowane do wykonywania określonych usług bądź też wyposażone w specjalne udogodnienia. Wybór odpowiedniego fotela może pozytywnie wpłynąć na poczucie zadowolenia naszych klientów.

Jak wybrać profesjonalny fotel kosmetyczny?

Wybierając fotele kosmetyczne, warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. Zacznijmy od najbardziej podstawowego – czyli możliwości regulacji ustawienia fotela. Jest to kluczowy aspekt – w wykonywaniu określonych usług powinniśmy bowiem mieć dostęp do konkretnych części organizmu naszego klienta. Dlatego dobrze będzie, jeśli fotel pozwala sterować nie tylko wysokością jego ułożenia, ale także poszczególnych części – podnóżków, oparcia, zagłówka, podłokietnika. Pozwoli nam to zapewnić maksymalny komfort zarówno klientom, jak i osobom wykonującym zabieg.

Rozmiary fotela kosmetycznego to kolejny istotny parametr. Zaleca się, aby fotel był długi na przynajmniej 200 cm oraz szeroki na około 60-80 cm. Udźwig przeciętnego fotela wynosi 250 kg.

Parametry estetyczne są równie ważne. Większość oferowanych foteli to urządzenia o eleganckiej konstrukcji, obite skórą syntetyczną lub innymi, podobnymi w kontakcie z ciałem materiałami. Najczęściej stosowanym kolorem jest biały, który w gabinetach kosmetycznych wywołuje pozytywne skojarzenia – czystości, piękna i higieny. Znajdziemy również w fotele w innych odcieniach, jednak niemal zawsze – w jasnych barwach.

W przypadku salonów oferujących usługi pedicure, warto sięgnąć po fotele przeznaczone do ich wykonywania. W ich konstrukcji powinien znajdować się specjalny brodzik na wodę oraz stojak na stosowane narzędzia. Możliwość regulacji ustawienia podnóżków jest cechą obowiązkową. Fotele takie znajdziesz między innymi w ofercie abacosun.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here