Dlaczego warto przeprowadzić oczyszczanie organizmu sokami?

0
734

Zanieczyszczone powietrze i mocno przetworzona żywność sprawiają, że nasz organizm przestaje prawidłowo funkcjonować. Sygnałem, że dzieje się coś niepokojącego są problemy z zapamiętywaniem i koncentracją, uczucie chronicznego przemęczenia, ospałość czy kłopoty z cerą. W takiej sytuacji rozwiązaniem będzie oczyszczanie organizmu sokami, czyli detoks sokowy. Kiedy i jak często należy go przeprowadzać? Na jakie rezultaty można liczyć?

Dla kogo przeznaczony?

Mianem detoksu sokowego nazywamy rodzaj kuracji oczyszczającej, która zwykle trwa od jednego do kilku dni. Przez cały okres jej trwania, jedyne źródło pożywienia stanowią soki warzywne i owocowe o recepturze mającej na celu oczyszczenie organizmu ze szkodliwych substancji. Znajdujące się w nich witaminy i składniki mineralne odżywiają i regenerują komórki naszego ciała, co owocuje wzrostem energii i lepszym samopoczuciem. Kiedy warto przeprowadzić oczyszczanie organizmu sokami? Wtedy, gdy zauważymy pierwsze oznaki gorszego samopoczucia, problemów ze snem czy kondycją fizyczną. Także w przypadku pojawienia się jakichkolwiek niepokojących objawów ze strony układu pokarmowego, które również powinny skłonić do rozpoczęcia kuracji. Niemniej jednak faktem jest, że detoks organizmu okaże się pomocny każdemu, niezależnie od tego, czy ma jakieś dolegliwości, czy nie.

Jak często należy go robić?

Każda, niewtajemniczona w istotę oczyszczania organizmu sokami osoba początkowo zastanawia się, w jakiej częstotliwości powinna być przeprowadzana kuracja. Generalnie, wszystko zależy od stanu naszego zdrowia. Dieta sokowa może mieć miejsce co kilka miesięcy (np. co kwartał, na rozpoczęcie każdej pory roku). Jednak optymalnym okresem jest zrobienie go raz do roku. Wtenczas organizm otrzyma solidny zastrzyk energii, jakiego potrzebuje do uporania się z toksynami i innymi szkodliwymi czynnikami powodującymi gorsze samopoczucie. Należy pamiętać, że oczyszczenie organizmu sokami nie jest cudowną terapią. Trudno oczekiwać fenomenalnych efektów, jeśli tuż po jej zakończeniu wróci się do starych, niezdrowych nawyków. A zatem każdy, kto ma w planach przeprowadzenie detoksu sokowego powinien zdawać sobie sprawę, że będzie on wstępem do rozpoczęcia zdrowego stylu życia tylko wtedy, jeśli równocześnie towarzyszyć mu będzie odpowiednio zbilansowana dieta i aktywny tryb życia.

No i najważniejsze – jakie efekty?

Jak przy każdej diecie, także i w tej, kluczową kwestią są efekty. Oczyszczanie organizmu sokami to skuteczny sposób na wyeliminowanie kłopotów z bezsennością, chronicznym zmęczeniem, nawracającymi migrenami, problemów z trawieniem czy zwolnionym metabolizmem. Detoks sokowy to również panaceum na ładną cerę i piękne włosy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here