Dieta pudełkowa dla zapracowanych

0
727

Każdy z nas lubi dobrze zjeść, jednak nie każdy ma wystarczająco dużo czasu na co dzień, aby to jedzenie przygotować. Niestety, czasy w których żyjemy, nie ułatwiają nam zdrowego, różnorodnego odżywiania. Wręcz przeciwnie – często łapiemy w biegu jakąś kaloryczną przekąskę, która tylko na chwilę zapełni nasz żołądek. Rozwiązaniem dla zapracowanych jest dieta pudełkowa, która sprawi, że codzienne posiłki będą różnorodne i przede wszystkim smaczne.

Czym jest dieta pudełkowa?

Catering pudełkowy to odpowiedź na potrzeby osób, które chcą się zdrowo odżywiać i smacznie zjeść, jednak w rzeczywistości rzadko mają czas, aby coś dobrego ugotować. O ile zdarza nam się przygotować śniadanie lub obiad, o tyle przygotowanie pięciu posiłków każdego dnia znacznie przekracza możliwości większości osób, które są zatrudnione na etacie. Dieta pudełkowa zakłada dostarczanie klientowi odpowiednio zbilansowanych posiłków, które są dopasowane do jego potrzeb. Jak sama nazwa wskazuje, posiłki te dostarczane są w wygodnej formie, czyli w pudełkach. Jedzenie pudełkowe nie jest dobrane przypadkowo, a indywidualnie do każdego klienta, na podstawie jego preferencji smakowych czy wymogów żywieniowych. Posiłki dostarczają wszelkich niezbędnych składników odżywczych, a także są odpowiednio zbilansowane po katem kaloryczności.

Aby nie jeść w biegu

catering pudełkowy

Najgorszą rzeczą, która często zdarza się osobom pracującym, jest jedzenie w biegu. W pracy nie mamy czasu na przygotowanie posiłku, czasem nawet na spokojne zjedzenie go. Natomiast po powrocie do domu zwyczajnie nie mamy ochoty stać w kuchni i gotować. Nie zapominajmy, że samo gotowanie to już drugi krok do smacznego jedzenia. Pierwszym jest zrobienie zakupów i przemyślenie ich koncepcji, co dodatkowo zabiera nam cenny czas, który można by było przeznaczyć na odpoczynek bądź rozwijanie swoich pasji. Catering dietetyczny to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy dotychczas spożywali jeden, góra dwa posiłki dziennie, natomiast resztę jadłospisu stanowiły przypadkowo wybrane w biegu przekąski. Poza tym, że są one niezdrowe, to jeszcze dostarczają do organizmu bardzo wiele zbędnych kalorii, przez co po pierwsze tyjemy, po drugie zaś nie możemy schudnąć, nawet jeśli nasze główne posiłki wcale nie są zbyt kaloryczne.

Jedzenie pudełkowe prosto pod drzwi

Jak dokładnie funkcjonuje catering pudełkowy? Zasady nie są skomplikowane – klient najpierw wybiera menu, z którego chce skorzystać. Jadłospis dobierany jest indywidualnie, odpowiednio do potrzeb danej osoby. Posiłki dostarczane są codziennie, stąd mamy pewność, że zawsze są świeże i przygotowane ze świeżych składników. Firma cateringowa dowozi nam jedzenie pudełkowe codziennie, zwykle w godzinach wczesno porannych. Wszystko po to, aby jeszcze przed wyjściem do pracy móc spokojnie zjeść śniadanie. Co więcej, dieta pudełkowa przygotowana jest w wygodnej formie, dzięki czemu możliwe jest zabranie ze sobą jedzenia do pracy. Często bowiem rezygnujemy z wzięcia do pracy posiłku, gdyż nie do końca wiemy, jak zapakować go tak, aby nie uległ zniszczeniu. Przy diecie pudełkowej nie mamy tego typu zmartwień.

Jedzenie pudełkowe

Przede wszystkim różnorodność

Osoby zapracowane często narzekają na monotonię swoich posiłków. Nawet, jeśli uda im się wygospodarować czas na gotowanie, ciągle przygotowują to samo, gdyż nie mają chęci na bardziej wymyślne czy skomplikowane dania. Dodatkowo często korzystają one z półproduktów, co nie wpływa dobrze na ich zdrowie. Tymczasem catering Rzgów to przede wszystkim różnorodność posiłków, której tak bardzo brakuje w diecie osób zapracowanych. Różnorodność przekłada się nie tylko na chęci do spożywania posiłków, ale i możliwość dostarczenia organizmowi wszelkich niezbędnych składników odżywczych i witamin. Jedząc ciągle to samo dostarczamy te same substancje odżywcze, jednak niekoniecznie są to wszystkie, których organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Dzięki diecie pudełkowej możemy cieszyć się więc nie tylko smakiem, ale i zdrowiem i dobrym samopoczuciem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here