Jakie perfumy wybrać na okres zimowy?

0
720

Dni stają się coraz krótsze i zimniejsze, a okres bożonarodzeniowy zbliża się coraz większymi krokami. Zima jest piękną porą roku, uwielbianą przez wiele osób. Przygotowujemy się do niej na wiele sposobów, zależnie od naszego stylu życia czy preferencji. Przykładowo wiele osób na okres zimowy wybiera inne perfumy. Jeżeli chcesz dołączyć do tych osób i również odświeżyć swoją półkę z perfumami, poznaj dalszą część artykułu.

Dlaczego warto zmienić perfumy na zimę?

Wiele osób może zadać sobie pytanie, dlaczego w ogóle warto zmieniać perfumy zależnie od pory roku. Po pierwsze nowe perfumy po prostu poprawiają humor! Znasz pewnie to uczucie kiedy, w zimny poranek psikasz się w łazience perfumami o ciepłych i otulających nutach. Wiele osób to uwielbia i nie bez przyczyny. Ciepłe, cięższe zapachy dobrze działają na samopoczucie, kiedy za oknem pada śnieg i jest zimno. Tak samo działają rozgrzewające zimowe zupy, ciepłe herbaty, miękkie swetry. Perfumy są po prostu kolejną rzeczą, które mogą umilić zimną porę roku. A nie da się nie zauważyć, że zima jest czasem kiedy dużo osób jest przygnębionych codziennością. Dlatego tak wiele osób decyduje się na zmianę zapachów w okresie jesienno-zimowym. Kiedy zimno wraz z niedoborami witaminy D nas dobija, warto łapać się wszelkich sposobów na odpędzanie złego humoru.

Jakie zapachy są Twoimi ulubionymi?

Warto również zastanowić się, jakie zapachy są najbliżej Twojego serca. Tak naprawdę nie ma sensu przekonywanie się na siłę do zapachów tylko dlatego, że są uznawane za typowo zimowe. Zdecydowana większość osób zapytanych o typowe zimowe zapachy, odpowie, że obejmują one nuty cięższe, korzenne, słodsze. Raczej mało która osoba skojarzy zimę z kwiatami, wodą, cytrusami. Również świat marketingu wkłada nam do głowy konkretne skojarzenia, abyśmy więcej kupowali promowanych przez nich produktów. A powinniśmy po prostu posłuchać siebie. Jeżeli wspaniale czujesz się w wodno-cytrusowych unisexowych zapachach w zimie, a latem wolisz słodkie damskie perfumy kwiatowe, nie powinieneś na siłę dopasowywać się do nurtu.

Jakie wybrać zimowe nuty zapachowe?

Nuty zapachowe perfum powinny być dopasowane indywidualnie do osoby. Jeżeli mamy z tym problem, warto zastosować parę sztuczek. Najpierw spójrz w przeszłość i zastanów się, jakie zapachy kojarzą Ci się z zimą. Może Twój tata zawsze używał ciężkich wód kolońskich na święta i teraz czując tego typu zapach, porywa Cię nostalgia. Albo uwielbiasz zimą zapachy korzenne, bo zawsze Twoi dziadkowie witali Ciebie pierniczkami, kiedy przyjeżdżałeś na święta? Decydując się na zapachy zimowe, powinniśmy zdecydować się na takie nuty, które nas utulają. Nieważne czy będą to wodne perfumy męskie albo orientalne wody perfumowane. Najważniejsze aby nasze samopoczucie w okresie zimowym mogło być codziennie polepszane przez drobne rzeczy, jak na przykład wyjątkowy zapach. Warto dbać o siebie, gdyż to właśnie my powinniśmy być naszymi najlepszymi przyjaciółmi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here