Codzienna pielęgnacja skóry dojrzałej

0
1057

Cera dojrzała potrzebuje większej uwagi – warto wiedzieć, jak powinna przebiegać jej staranna pielęgnacja. Zadbaj o nią w porę, aby zminimalizować zmarszczki pod oczami, na szyi itd. Przede wszystkim cera dojrzała wymaga odpowiedniego nawilżenia – szczegóły poniżej.

Cera dojrzała oznacza stan skóry, nie jej rodzaj, gdyż pojawia się wraz z wiekiem. Jest wymagająca i wrażliwa – warto poznać jej potrzeby, aby wiedzieć, jak na nie reagować i opóźnić proces starzenia.

Jeśli zastanawiasz się, jak o nią zadbać i skutecznie likwidować zmarszczki, pamiętaj, że kluczową kwestią jest odpowiednia i złożona pielęgnacja wykonywana codziennie. Stosowanie odpowiednich kosmetyków, m.in. Vichy Liftactiv serum, to klucz do sukcesu.

Co wyróżnia cerę dojrzałą?

O skórze dojrzałej mówimy około 45. roku życia, gdy w organizmie kobiety zaczyna drastycznie spadać poziom estrogenów i progesteronu, a także kolagenu. Co więcej, zwalnia metabolizm komórkowy.

Skóra sucha, wrażliwa, trądzikowa czy alergiczna starzeje się szybciej – powodem jest głównie osłabiona warstwa ochronna, szybsza utrata wody, stres, brak aktywności fizycznej i niewłaściwa dieta (nadmiar cukru i alkoholu, unikanie produktów zawierających zdrowe tłuszcze, ubogie w warzywa i owoce menu, niewłaściwe nawodnienie itp.). Jakie są tego efekty?

Efekty starzenia się skóry

Efektem jest pogorszenie ukrwienia skóry, brak elastyczności, wrażenie zmęczenia i zmarszczki pod oczami. Co więcej, skóra staje się sucha i pozbawiona blasku, ma też mniejszą zdolność do odnowy, a szybsza utrata wody sprawia, że wolniej przyswaja składniki odżywcze – rezultatem są zmarszczki na twarzy, w okolicy oczu, ale też na szyi i dekolcie. Wszystkie te części ciała potrzebują wsparcia.

Pielęgnacja cery dojrzałej

Wszystko to sprawia, że skóra dojrzała wymaga większej uwagi i codziennej pielęgnacji. Jej brak może jeszcze przyspieszyć ten niepożądany proces, przynosząc nieodwracalne efekty. Włącz do codziennej pielęgnacji odpowiednie kremy, maseczki oraz Vichy Liftactiv serum, Sasderma C–VIT Cream + Serum itd.

Złuszczanie i oczyszczanie

Przede wszystkim pamiętaj, aby skórę regularnie złuszczać, gdyż w ten sposób usuwasz martwy naskórek, zmniejszasz widoczność zmarszczek, poprawiasz ukrwienie skóry i ją wygładzasz. Zadbaj również o odpowiednie oczyszczenie, aby twarz przyjęła jak najwięcej składników odżywczych.

Odżywianie – kremy przeciwzmarszczkowe

Stosuj codziennie dwa kremy – jeden na dzień, a drugi na noc, a co kilka dni zaaplikuj dodatkowo serum regenerujące dla skóry dojrzałej. Warto wybierać kosmetyki zawierające cenne składniki aktywne. Trzeba jednak mieć świadomość, że żaden krem przeciwzmarszczkowy nie zapobiegnie procesowi starzenia się skóry i nie cofnie zmian, ale może nawilżyć skórę, dodać jej elastyczności i spłycić zmarszczki.

Osobno zadbaj też o pielęgnację okolic oczu – odpowiedni krem to kosmetyk pierwszej potrzeby. Te części twarzy wymagają intensywnego nawodnienia, a zatem natłuszczanie to podstawa. Skóra pod oczami jest niezwykle cienka – ma tylko pół milimetra grubości!

Jeśli zastanawiasz się, co wzmocni strukturę skóry, wybierz np. krem pod oczy Vichy Liftactiv. Równolegle warto też stosować domowe sposoby na różne zmarszczki, gdyż na pewno nie zaszkodzą, a mogą pomóc w likwidacji niekorzystnych zmian skórnych na twarzy.

Ochrona przed słońcem

Słońce i silny wiatr bardzo wysuszają skórę, a wtedy zmarszczki powstają jeszcze szybciej. Trzeba stosować krem z wysokim filtrem, np. SPF 50, aby nie dopuścić do odwodnienia głębokich warstw skóry.

Materiał partnera.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here