Akcesoria do stylizacji brody

0
913

Broda już dawno stała się ważnym elementem stylizacji mężczyzny. Coraz więcej posiadaczy brody zdaje sobie sprawę, że nie wystarczy tylko pozwolić jej rosnąć. Bardzo ważna jest także odpowiednia pielęgnacja brody. Jeśli zatem chcesz zadbać o efektowny wygląd swojej brody, to koniecznie musisz przeczytać przygotowany przez nas poradnik. Dowiesz się z niego, w jakie akcesoria do pielęgnacji powinieneś się zaopatrzyć.

Czym jest kartacz do brody?

Kartacz to nic innego tylko popularna szczotka do brody. Jedno z podstawowych akcesoriów do jej pielęgnacji. Dlaczego powinieneś regularnie szczotkować brodę kartaczem? Przede wszystkim w celu usunięcia wysychającej skóry pod brodą oraz łuszczącego się naskórka. Regularne szczotkowanie wyraźnie poprawia kształt brody, nadaje jej większej objętości i pomaga w odpowiednim ułożeniu. Szczotkowanie przywraca właściwy poziom produkcji sebum, czyli substancji, która nadaje brodzie naturalny i zdrowy połysk. Szczotkowanie brody poprawia również ukrwienie skóry. To powoduje wzrost transportu składników odżywczych, które stymulują wzrost brody.

Dlaczego warto stosować olejek do brody?

Ważnym elementem Twojego niezbędnika do pielęgnacji brody jest olejek. W trakcie procesu zapuszczania brody znacznie spada produkcja wspomnianego przed chwilą sebum. To powoduje wysychanie skóry i wzrost podatności na podrażnienie. Dlatego tak ważnym elementem procesu pielęgnacji jest nawilżenie brody i skóry twarzy za pomocą olejku.

Olejek nawilża brodę oraz skórę twarzy. Zapobiega wysychaniu i chroni przed podrażnieniami. Ponadto olejek do brody zamyka końcówki włosa, chroniąc brodę przed wnikaniem zapachów z otoczenia. Zawartość substancji eterycznych sprawia, że olejek nadaje brodzie przyjemnego zapachu. Regularne nawilżanie olejkiem powoduje, że broda staje się dużo bardziej miękka i przyjemna w dotyku.

Jakie zalety ma stosowanie balsamu do brody?

Balsam jest najbardziej uniwersalnym kosmetykiem do pielęgnacji brody. Jakie korzyści przyniesie Ci jego stosowanie? Balsam pozwala przede wszystkim zapanować nad odstającymi włosami. Dzięki niemu będziesz mógł nie tylko ułożyć kształt brody, ale także odpowiednio ją nawilżyć. Pamiętaj jednak, że balsam nie może zastąpić olejku do brody. Jego konsystencja sprawia, że nie jest w stanie tak skutecznie dotrzeć we wszystkie zakamarki. Dlatego większość barberów używa go głównie do stylizacji brody. Mając przy sobie balsam, możesz w każdej chwili poprawić jej wygląd i kształt.

Jakie właściwości ma wosk do brody?

Wosk do brody daje ogromne możliwości stylizacji włosów. Wysoka zawartość wosku pszczelego sprawia, że preparat pozwala układać brodę w najbardziej niekonwencjonalny sposób. Wszędzie tam, gdzie balsam nie jest w stanie sobie poradzić, możesz śmiało użyć wosku. Wosk ma dużo bardziej zwartą konsystencję od balsamu. Niejednokrotnie wymaga podgrzania przed użyciem. Wosk do brody możesz także z powodzeniem stosować do stylizacji wąsów. Jeśli jednak jesteś posiadaczem gęstego i grubego zarostu, to do stylizacji wąsów najlepiej wybrać dedykowany wosk.

Dlaczego powinieneś stosować szampon do brody?

Wiele osób do mycia brody używa tradycyjnego szamponu do włosów. W wielu przypadkach to dobre rozwiązanie pod warunkiem, że szampon jest produkowany na bazie naturalnych składników i nie zawiera parabenów oraz SLS. Niestety w wielu przypadkach mycie brody tradycyjnym szamponem sprawia, że włosy zaczynają „żyć własnym życiem”. Użycie niewłaściwego szamponu może spowodować utratę objętości, skręcanie i sklejanie się włosów. To sprawia ogromne problemy podczas rozczesywania brody. Dlatego warto zainwestować w szampon dedykowany do brody.

Pielęgnacja brody to ważny element dbałości o wizerunek. Dlatego powinieneś zajrzeć do sklepu menland.pl i wybrać odpowiedni zestaw do brody. Dzięki temu dużo łatwiej zapanujesz nad niesfornymi włosami, a także zadbasz o ich zdrowy i piękny wygląd.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here