5 najlepszych aplikacji przydatnych lekarzowi

0
2380

Aplikacje mobilne są dziś jednym z podstawowych narzędzi, które w swojej codziennej pracy chętnie wykorzystują lekarze. Aplikacje dla lekarzy to specjalne programy, dzięki którym specjalista możne w szybki i wygodny sposób dotrzeć do niezbędnych informacji oraz znaleźć rozwiązanie wielu problemów zawodowych. Oto 5 aplikacji dla lekarzy, na które warto zwrócić uwagę!

Baza Leków

Informacje na temat leków są jednymi z najczęściej wyszukiwanych przez lekarzy. Baza Leków zawiera zbiór informacji na temat blisko 17 tys. leków, co pozwala na znalezienie w niej wszystkich danych na temat konkretnego lekarstwa w jednym miejscu. W opisie poszczególnych leków uzyskać można takie przydatne informacje, jak dokładny skład medykamentu, zakres jego działania, interakcje z innymi lekarstwami, przeciwwskazania dla stosowania oraz sposób jego dawkowania. Lekarze za pomocą tej aplikacji mogą także zdobyć informacje na temat refundacji poszczególnych leków oraz stopnia ich odpłatności.

Interakcje

Interakcje to aplikacja mobilna dla lekarzy, która pozwala na sprawdzenie, jakie interakcje leków mogą zajść z preparatem, który planuje przepisać dla swojego pacjenta. Taka wiedza pozwala lekarzowi na dobranie produktów leczniczych, które nie będą wchodziły między sobą w szkodliwe reakcje oraz zminimalizowanie skutków ubocznych stosowania przez pacjenta kliku różnych preparatów jednocześnie. Dzięki aplikacji możliwe jest sprawdzenie wzajemnego oddziaływania na siebie aż 6 leków jednocześnie.

Baza ChPL

Baza ChPL zawiera oryginalne charakterystyki produktów leczniczych wszystkich wyrobów medycznych dopuszczonych do obrotu w naszym kraju. Aplikacja zawiera ponad 8000 charakterystyk wyrobów medycznych, które mogą być wyszukiwane na podstawie nazwy, wskazań stosowania oraz zastosowanej w leku substancji czynnej. Baza ChPL i Baza Leków to dwie aplikacje mobilne dla lekarzy, z których w swojej codziennej pracy powinien korzystać każdy profesjonalista.

aplikacje

Calcmed

Bardzo przydatna aplikacja dla lekarzy, która zawiera zestaw kalkulatorów medycznych. Dzięki nim można w prosty i szybki sposób obliczyć odpowiednią dawkę leku dla konkretnego pacjenta. W programie znajduje się kilkanaście kalkulatorów medycznych, które obsługują dane w różnych jednostkach. Aplikacja Calcmed umożliwia nie tylko ustalenie precyzyjnej dawki leku dla konkretnej osoby, ale także pozwala na obliczenie jej BMI, średniego ciśnienia tętniczego oraz powierzchni ciała.

SpecK

SpecK to bezpłatna polska aplikacja mobilna przeznaczona dla specjalizujących się lekarzy. Tak jak inne aplikacje dla lekarzy mogą być wykorzystywane nie tylko przez specjalistów, tak SpecK jest skierowana tylko i wyłącznie do lekarzy. Jej zadaniem jest ułatwienie codziennej organizacji czasu pod kątem podejmowanych specjalizacji zawodowych. Aplikacja zawiera wiele przydatnych funkcji, które mają ułatwić pracę oraz kształcenie się każdemu lekarzowi. Funkcja „testy” pozwala na sprawdzenie wiedzy przed ważnymi egzaminami, „kursy” informują lekarza o pojawieniu się kursów, których jeszcze nie zrobił, a funkcja „statystyki” umożliwia weryfikację mocnych i słabych stron podczas rozwiazywania testów wiedzy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here