Lakiery Semilac do paznokci

0
1589

Która z nas nie lubi mieć zadbanych paznokci, dodatkowo pięknie pomalowanych lakierem w najmodniejszym w tym sezonie kolorze? Zadbane paznokcie są wizytówką eleganckiej, nowoczesnej kobiety. Dodają urody naszym dłoniom, oraz stanowią uzupełnienie codziennych stylizacji. Poprzez wybór koloru paznokci można wyrażać swoje emocje, uczucia oraz demonstrować swój styl.

Trochę lakierowej historii

Pierwsze wzmianki o zdobieniu paznokci pochodzą z czasów starożytnego Egiptu. W 1917 roku w USA powstał pierwszy produkt do malowania paznokci, jednakże daleko mu do współczesnych lakierów, ponieważ jego bazę stanowił lakier do malowania karoserii samochodowej.

Lakiery do paznokci, w formie zbliżonej do współczesnych produktów, opracowali w 1932 bracia Charles i Joseph Revson oraz Charles Lachman. W 1937 roku, założona przez nich firma (Revlon), wypuściła swoje lakiery do paznokci na rynek. Ich produkty od razu podbiły serca eleganckich kobiet. Od tamtej pory rozpoczął się istny “lakierowy zawrót głowy”.

W latach 50-tych i 70-tych ubiegłego wieku powstało kilka najważniejszych firm, specjalizujących się w lakierach do paznokci. Rywalizowały one ze sobą, wypuszczając na rynek coraz to nowsze, trwalsze produkty. Zadbane, pomalowane paznokcie stały się synonimem stylu, klasy i znajomości mody. Pierwsze produkowane na dużą skalę lakiery, miały jeden główny mankament- czas schnięcia paznokci wynosił około 2 godzin!

Różnorodność lakierów do paznokci

Jak zapewne dobrze wiecie, lakiery do paznokci są dostępne w dosłownie wszystkich możliwych (i niemożliwych) kolorach. Są też lakiery o mocnym połysku oraz zupełnie matowe. Absolutnym hitem sprzed dwóch lat były natomiast lakiery, których powierzchnia w czasie schnięcia pękała, tworząc fantazyjne wzory. Lakiery mogą również świecić w ciemności oraz zmieniać kolor pod wpływem temperatury. Pod względem składu lakiery możemy podzielić na:

  • zwykłe (winylowe)
  • żelowe
  • hybrydowe

Jaki powinien być idealny lakier?

Obecnie na rynku jest bardzo duży wybór lakierów do paznokci. Decydując się na zakup, należy kierować się następującymi informacjami:

  • jaka jest trwałość pigmentu
  • jaka jest odporność powłoki na zadrapania i odpryski
  • czy lakier ma konsystencję ułatwiającą nakładanie
  • jaki jest pędzelek? nakładanie będzie prostsze z krótszym, szerokim pędzelkiem
  • oraz, at last but not least, jaka jest szybkość schnięcia powłoki

Szybkość schnięcia oraz trwałość powłoki i pigmentu to najważniejsze cechy lakierów do paznokci. Chcąc połączyć wysoką trwałość z szybkością schnięcia, opracowano lakiery hybrydowe.

O co chodzi z tymi hybrydami?

Lakiery hybrydowe są jednym z najnowszych oraz najtrwalszych rodzajów lakierów do paznokci. W ich skład wchodzą polimery, które stabilizują swoją strukturę pod wpływem światła UV. Do utwardzania i wysuszenia powłoki lakieru hybrydowego wykorzystuje się lampy UV.

Lakiery hybrydowe są również gęstsze od tradycyjnych lakierów, co ułatwia precyzyjną aplikację, bez brudzenia skórek dookoła płytki paznokcia. Prawidłowe nałożenie lakieru hybrydowego musi być koniecznie poprzedzone starannym przygotowaniem płytki, a także aplikacją lakieru bazowego. Ostatnią warstwę lakieru dodatkowo zabezpiecza się warstwą tzw. topu. Wykonanie (a także usunięcie) manicure’u hybrydowego wymaga specjalistycznych umiejętności, czasu oraz sprzętu, dlatego zwykle wykonuje się go u kosmetyczki.

Lakiery hybrydowe Semilac

Firma Semilac jest wiodącą firmą, specjalizującą się w lakierach hybrydowych. W swojej ofercie posiada ona szeroką gamę kolorów (300 odcieni!), a także lakiery z efektami specjalnymi (lakiery magnetyczne, termiczne). Lakiery hybrydowe Semilac tej marki wyróżniają się doskonałą trwałością zarówno pigmentu jak też samej powłoki. Ich konsystencja ułatwia precyzyjną aplikację. Posiadają one również przystępne ceny- standardowa buteleczka 7ml lakieru kosztuje ok. 30zł.

Źródło: http://twoje-artykuly.pl/index.php?/categories/4-Zdrowie,_Uroda

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here