Żyj w zgodzie ze swoim sercem

0
976

Obecny tryb życia, jaki prowadzimy skutecznie utrudnia prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Siedząca praca, złe nawyki żywieniowe, stres i brak ruchu sprawiają, że wcale nie trudno o problemy kardiologiczne. Problem z sercem lub naczyniami krwionośnymi, to jedne z częściej występujących schorzeń, które mogą prowadzić do rozwoju poważnych chorób. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i prowadzenie zdrowego trybu życia oraz systematyczne badania kontrolne u lekarza specjalisty.

Choroby serca główną przyczyną przedwczesnej śmierci

Według badań udostępnionych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), choroby serca i naczyń krwionośnych są najczęstszymi przyczynami przedwczesnej śmierci. Aby wyeliminować niepotrzebne ryzyko, należy korzystać z pomocy lekarza kardiologa, który odpowiada za diagnozowanie i leczenie tego typu schorzeń. Wady serca mogą być wrodzone lub nabyte, dlatego systematyczne wizyty w gabinecie lekarskim, powinny stanowić nieodłączny element profilaktyki każdego z nas. Rozwój medycyny w zakresie kardiologii jest na tyle duży, że lekarz specjalista za pomocą odpowiedniego sprzętu potrafi zapobiec lub spowolnić objawy choroby.

Wizyta u kardiologa, kiedy najlepiej?

Niezdrowy tryb życia i szybkie tempo pracy mają bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie, a przede wszystkim na nasze serce. Dodatkowo, silny stres także nie sprzyja jego kondycji. Co powinno nas więc zaniepokoić, aby umówić się na wizytę u kardiologa? Przede wszystkim pierwszym i poważnym objawem, który może świadczyć o pojawieniu się pewnych nieprawidłowości w naszym organizmie jest ból w klatce piersiowej. Oprócz tego częstymi objawami są także duszności, omdlenia, zasłabnięcia, ucisk w klatce piersiowej i zmiany w rytmie serca. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z wymienionych, wizyta u kardiologa powinna być obowiązkiem każdego z nas.

Najlepszy kardiolog z Chorzowa

GZ Medica posiada szeroką ofertę lekarzy specjalistów, w tym również kardiologów. Oprócz tego, oferują także bardzo przystępne ceny oraz krótki czas oczekiwania na wizytę. Korzystając z Poradni Kardiologicznej w Chorzowie otrzymujesz możliwość leczenia na najwyższym poziomie. Każda wizyta przeprowadzana jest według światowych standardów i z poszanowaniem najważniejszych praw pacjenta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here