Witaminy dla sportowców – zwiększ swoje wyniki dzięki multiwitaminom!

0
4617

Suplementy, a szczególnie te z witaminami, to specyfiki, które sportowcy mogą bezpiecznie przyjmować przez długi czas, aby poprawić swoje osiągnięcia i zmaksymalizować wyniki treningu. Zapewniają one organizmowi ponadprzeciętną dawkę składników odżywczych, które są bardzo szybko wyczerpywane podczas intensywnej aktywności fizycznej.

Dlaczego sportowcy powinni sięgać po witaminy?

Eksperci są zgodni, że osoby uprawiające sport, powinny dążyć do zaspokojenia swoich potrzeb odżywczych i mineralnych przy pomocy zbilansowanej diety. Jednak wiele badań wykazało, że często nie udaje się tego dokonać nawet przy spożywaniu bardzo różnorodnych dań i aby uzupełnić braki, trzeba sięgać po witaminy. OLIMP i inni topowi producenci suplementów starają się w swoich odżywkach uzyskać takie stężenie składników, by potrzeby sportowców były zawsze zaspokajane, bez względu na to, czy mieli w danym dniu czas zjeść wiele pełnowartościowych posiłków.

Jest to szczególnie ważne dla sportowców trenujących bardzo intensywnie. To u nich najczęściej obserwuje się niedobór witamin z grupy B. Są one odpowiedzialne za wiele procesów odbywających się w organizmie i jest to m.in. przekształcanie składników odżywczych w energię i regeneracja mięśni – zauważają eksperci z tanie-odzywki.pl. Jeśli więc zabraknie ich w codziennej diecie (a szacuje się, że niedobory witamin z grupy B mogą dotyczyć nawet 60% wszystkich osób aktywnych fizycznie), to nie osiąga się wystarczających korzyści z treningów.

Multiwitaminy zawierają także przeciwutleniacze, które pomagają zapobiegać uszkodzeniom komórek wywołanym stresem lub czynnikami środowiskowymi – a te negatywnie wpływają na wydajność i ogólny stan zdrowia. Ponadto suplementy z witaminami wspierają regenerację, produkcję energii, funkcje układu odpornościowego, mózgu, serca i wielu innych narządów.

Wybór multiwitaminy

Wybór multiwitaminy

Wybierając multiwitaminę lub jakikolwiek suplement, warto upewnić się, że w jego składzie znajduje się to, co jest organizmowi najbardziej potrzebne. Dotyczy to szczególnie dziennego zapotrzebowania na witaminy. OLIMP posiada w swojej ofercie kilka multiwitamin, a każdy z tych produktów polecany jest osobom o innych wymaganiach. Istnieją bowiem różnice między tym, jakie witaminy są korzystniejsze dla sprinterów, a tymi, które sprowadzają się kulturystom.

Bez względu na markę, którą się wybierze, dobry suplement witaminowy powinien zawierać:

  • witaminy z grupy B –  tiaminę, ryboflawinę, witaminy B6 i B12 oraz kwas foliowy (w celu poprawy regeneracji mięśni),
  • witaminę E (wspomagająca zdrowe funkcjonowanie serca),
  • wapń, magnez, krzem witaminę D, K i C (promujące zdrowie kości i stawów),
  • luteinę, cynk i beta karoten (dla utrzymania dobrego wzroku).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here