Ubezpieczenie wakacyjnej dla osób przewlekle chorych – czym się wyróżnia

0
1587

Na różnego typu choroby przewlekłe cierpi coraz szersza grupa osób. Wiąże się to między innymi z ze starzeniem się naszego społeczeństwa. Do najpowszechniej występujących zaliczane są między innymi schorzenia układu krążenia, cukrzyca, nadciśnienie, astma a nawet silne alergie. Jednak odpowiednie leki pozwalają chorym normalnie funkcjonować, pracować i podróżować.

Kiedy mówimy o chorobie przewlekłej

O chorobie przewlekłej mówimy w sytuacji kiedy pacjent wymaga stałego, regularnego przyjmowania leków oraz regularnych wizyt lekarskich dłużej niż przez trzy miesiące. Na szczęście obecny rozwój medycyny pozwala na prowadzenie normalnego trybu życia, pomimo problemów zdrowotnych. Mogą oni pracować, uprawiać sporty i podróżować. Często nie traktując siebie jak osoby poważnie chorej. Dlatego też wyjeżdżając na zagraniczne wakacje, nie zdają sobie sprawy, że w razie sytuacji pogorszenia stanu zdrowia zwykła polisa wakacyjna nie pokryje kosztów leczenia. W związku z tym w wyszukiwarkach ubezpieczeń wakacyjnych np. na https://kioskpolis.pl/ubezpieczenia-na-wakacje/, jest możliwość, oznaczenie, że cierpimy na chorobę przewlekłą. Otrzymamy informację, co pokryje ubezpieczenie podstawowe i o jaki pakiet należy polisę rozszerzyć. Jest to szczególnie ważne, jeśli wybieramy się gdzieś na dłużej, lub chcemy wyjechać do kraju poza Unią Europejską, w których nie obowiązują już karty EKUZ.

Kiedy mówimy o chorobie przewlekłej

Dlaczego warto rozszerzyć ubezpieczenie wakacyjne o skutki chorób przewlekłych

Niestety coraz więcej firm ubezpieczeniowych, świadoma zdrowotnej sytuacji społeczeństwa, zastrzega w umowach, że środki są wypłacane jedynie w przypadku nagłych sytuacji zdrowotnych czy wypadków. Nie uwzględniają one jednak pogorszenia stanu zdrowia osoby przewlekle chorej. W związku z tym jeśli będzie potrzeba skorzystania z profesjonalnej opieki lekarskiej w wyniku problemów dotyczących naszego schorzenia, np. ataku alergii, skoku ciśnienia, problemów z sercem itd. Ubezpieczyciel nie będzie pokrywał kosztów leczenia. Na szczęście, łatwo rozszerzyć pakiet podstawowy ubezpieczenia o „skutki chorób przewlekłych”, w których otrzymujemy zwrot kosztów (oczywiście do konkretnej ustalonej kwoty) w razie koniecznej hospitalizacji, operacji czy wizyty lekarskiej. Oczywiście polisa taka jest relatywnie wyższa, jednak dzięki temu możemy być spokojni i nie martwić się o ewentualne problemy zdrowotne. Dodatkowo taką polisę powinny wykupić kobiety w ciąży.

Dlaczego warto rozszerzyć ubezpieczenie wakacyjne o skutki chorób przewlekłych

Czy karta Ekuz wystarczy?

Karta EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego pozwala na bezpłatne korzystanie z opieki medycznej w krajach Unii Europejskiej, w takim samym zakresie jak obywatel danego Państwa. Nie obejmuje ona jednak leczenia w prywatnych placówkach. Ponieważ system ubezpieczeniowy bywa w wielu krajach europejskich bardziej skomplikowany, a część kosztów leczenia pokrywają sami pacjenci np. z ubezpieczenia prywatnego, może się okazać, że po powrocie do kraju nie otrzymamy pełnego zwrotu pieniędzy, które zapłaciliśmy lub jesteśmy winni za leczenie. Warto również pamiętać, że starając się o zwrot poniesionych wydatków za leczenie zagranicą NFZ zwraca pieniądze wg polskich stawek, czyli zgodnie z cenami obowiązującymi w rozliczeniach z NFZ, które często znacznie się różnią. Pozostała kwotę pacjent musi zapłacić sam.

W związku z tym osoby cierpiące na schorzenia przewlekłe powinny zadbać o odpowiednie ubezpieczenie wakacyjne, zostawiając EKUZ jako dopełnienie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here