Szkła kontaktowe zamiast okularów

0
1172

My ludzie poniekąd często mamy pewne obawy, kiedy stykamy się z czymś po raz pierwszy. Z reguły nasza reakcja jest wówczas przesadzona i nieuzasadniona. Dlatego powinniśmy schować gdzieś wszelkie uprzedzenia i przekonać się, że szkła kontaktowe to doskonałe rozwiązanie dla każdego.

Możliwe do wykonania, ale czy na pewno bezpieczne?

To, że szkła kontaktowe z powodzeniem mogą zastępować nam okulary, wiadomo nie od dziś. Dobierając je można, a raczej trzeba wziąć pod uwagę stopień zaawansowania wady wzroku. O ile na początku wszystko widziane jest we właściwy sposób, co zrobić, kiedy wzrok zaczyna się jeszcze bardziej pogarszać?

W takiej sytuacji naturalnym posunięciem jest wymiana soczewek na inne. Tylko czy aby na pewno powinniśmy to robić sami, bez konsultowania tego specjalistów. Z wielu powodów wypadałoby odstąpić od takiego zachowania. Jedynym i sensownym posunięciem we wspomnianej sytuacji jest udanie się np. do optyka na pomiar aktualnej wady.

Na podstawie linkowanej strony: https://twojepierwsze.pl/nosze-soczewki/moge-zmienic-swoje-soczewki-inne/ prędko wywnioskujemy, że dla naszego dobra będzie w pierwszej kolejności udać się do specjalisty, a dopiero potem możemy sięgnąć po odpowiednie soczewki. Dla dobra wzroku nie bawmy się w eksperymenty.

Kto czyta – ten zdecydowanie nie błądzi

Niewyróżniające się na pierwszym planie informacje znajdujące się na opakowaniu soczewek kontaktowych mogą nam wiele przekazać na temat samego produktu. Wiedza ta jest tak naprawdę istotna z punktu widzenia przeciętnego użytkownika. Choć często jakby zamaskowana.

Z typowego opakowania szkieł kontaktowych dowiemy się przede wszystkim, ile jest w nim sztuk, jaka jest data ważności produktu, czy soczewki chronią przed promieniowaniem ultrafioletowym. Poza tym „zakodowane” są na nim informacji na temat średnicy, promienia krzywizny i samej mocy soczewki.

Więcej na temat informacji umieszczanych na opakowaniach soczewek kontaktowych można przeczytać m.in. tutaj: https://twojepierwsze.pl/zaczynam-nosic-soczewki/wazne-informacje-pudelku-soczewek/. Na podstawie linkowanej strony z pewnością rozszyfrujemy, co tak naprawdę znajduję się wewnątrz pudełka.

Kiedy tylko dowiemy się więcej na temat soczewek kontaktowych, wówczas możemy bez przeszkód zacząć z nich korzystać. Początkowe trudności z czasem ustąpią, a cały proces zakładania i zdejmowania stanie się dla nas automatyczny. Pamiętajmy jednak o tym, by nosić odpowiednie szkła kontaktowe. Czyli dopasowane do naszej wady wzroku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here