Olej kokosowy – właściwości i zastosowanie

0
1188

Olej kokosowy tłoczony na zimno jest dość powszechnie stosowany w kuchni i kosmetyce. Posiada wiele ciekawych właściwości zarówno prozdrowotnych, jak i pielęgnacyjnych.

Właściwości oleju kokosowego

Czym charakteryzuje się olej kokosowy? Jakie posiada właściwości? W pierwszej kolejności zastanówmy jak olej kokosowy wpływa na nasze zdrowie. Choć w kwestii tego czy olej z miąższu kokosa jest dla nas bezpieczny są pewne rozbieżności wśród naukowców, to jednak zdaje się, że przeważa pogląd o jego prozdrowotnych właściwościach.

Przede wszystkim olej ten pozwala na szybsze spalanie nadprogramowych kalorii, co z kolei pomaga w odchudzaniu się. Warto również zwrócić uwagę, że olej ten jest sycący. Dzięki temu rzadziej będziemy podjadać między posiłkami. Warto również podkreślić, że w skład oleju kokosowego wchodzi kwas laurynowy, który działa wirusobójczo, grzybobójczo i antybakteryjnie. Olej kokosowy pomaga również osobom chorym na Alzheimera i Parkinsona poprzez poprawę ich funkcji poznawczych. Olej ten jest również wykorzystywany do zwalczania gronkowca złocistego, który wywołuje choroby skóry.

Olej kokosowy – zastosowanie

Olej kokosowy znajduje zastosowanie przede wszystkim w kuchni i w kosmetyce. W kuchni możemy go używać jako zamiennika dla masła. Świetnie sprawdza się jako baza do wyrabiania różnego rodzaju ciast i deserów. Może być dodawany również do sosów sałatkowych. Jednak nie powinno się go wykorzystywać do smażenia potraw.

W kosmetyce olej kokosowy znajduje bardzo szerokie zastosowanie. Przede wszystkim idealnie nadaje się do pielęgnacji skóry. Może być używany jako krem nawilżający i wygładzający. Doskonale nadaje się również do zwalczania trądziku. W tym celu można go wcierać w skórę, ale również dodawać do spożywanych potraw. Olej kokosowy chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Olej ten można stosować również do pielęgnacji włosów i do wybielania zębów. Warto więc zdecydować się na jego zakup – przemawia za tym szeroki zestaw jego właściwości leczniczych i pielęgnacyjnych.

Więcej informacji na temat oleju kokosowego znaleźć można na stronie producenta – https://niwki.pl/.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here