Stomatologia estetyczna. Kiedy warto się na nią zdecydować i co oferuje?

0
535

Stomatologia estetyczna to dział stomatologii, który zajmuje się przede wszystkim kwestiami wyglądu zębów i całej jamy ustnej. Służy utrzymaniu jej w jak najpiękniejszym wyglądzie, co przekłada się na różnorodne zabiegi, które mogą wspomóc zachowanie pięknego wyglądu. Popatrzmy zatem, co się pomiędzy nimi znajduje i na co oraz w którym momencie warto się zdecydować.

Wybielanie zębów

Bez wątpienia jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w ramach stomatologii estetycznej jest wybielanie zębów. Pozwala ono na uzyskanie nawet o kilka tonów jaśniejszych zębów, co przekłada się na znaczącą poprawę wyglądu i “estetyczne odświeżenie” jamy ustnej. W efekcie często poprawia się komfort psychiczny osoby, która poddała się zabiegowi.

Wybielanie zębów może odbywać się zarówno w domu, jak i w gabinecie stomatologicznym. Pierwsze z nich polega na przygotowaniu przez lekarza specjalnych nakładek, które wypełniane są aktywnie działającym preparatem wybielającym. Pacjent następnie wykorzystuje je w domu, zgodnie z zaleceniami lekarza. Cały proces trwa zazwyczaj 2-4 tygodnie. Zabieg wykonywany w gabinecie zazwyczaj zajmuje czas jednej wizyty i polega na nałożeniu przez lekarza specjalnego preparatu wybielającego o wysokim stężeniu.

Piaskowanie – usuwanie kamienia nazębnego

Niewielkie przebarwienia oraz kamień nazębny mogą zepsuć wygląd oraz przyczynić się do rozwoju chorób, dlatego od czasu do czasu każdy człowiek powinien zdecydować się na piaskowanie. Jest to prosty zabieg, który pozwala na usunięcie kamienia nazębnego oraz innych pozostałości. Również powierzchowne, niewielkie przebarwienia ulegają wówczas doczyszczeniu. W efekcie tego zabiegu zęby są gładkie i śliskie, a także bardziej odporne na osadzanie na nich niechcianych resztek i osadów.

Licówki

Kolejnym rozwiązaniem, przeznaczonym dla osób, które chciałyby poprawić wygląd swoich zębów, są licówki. Są to specjalnie wykonane cienkie nakładki, które umieszcza się na zębach, dzięki czemu zyskują one ładniejszy wygląd. Licówki pozwalają nie tylko na poprawę koloru, ale również na zasłonięcie nieładnej powierzchni czy nietypowego kształtu zęba. Najczęściej wybierane są w przypadku złamania zęba, gdyż pozwalają na ukrycie tego poważnego ubytku. Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod adresem https://ladentica.pl/.

Kiedy warto skorzystać z tych rozwiązań?

Z rozwiązań, które oferuje stomatologia estetyczna, warto skorzystać, jeśli nie jesteśmy zadowoleni z wyglądu jamy ustnej i zębów. Można się na nie zdecydować praktycznie w każdej chwili, kiedy tylko nasze zęby nie wymagają leczenia, ponieważ ewentualne ubytki czy choroby mogą uniemożliwiać wykonanie niektórych zabiegów.

Efektem, który uzyskiwany jest po przeprowadzeniu zabiegów, będzie nie tylko piękniejszy wygląd, ale również większe zadowolenie i chęć uśmiechu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here