Soplówka jeżowata – zaufaj tradycyjnej medycynie chińskiej

0
453

Soplówka jeżowata to jadalny grzyb, doceniany zarówno kiedyś, jak i współcześnie ze względu na swoje właściwości. Występuje w Europie, ale także na terenie azjatyckich krajów, jak Japonia czy Chiny. Soplówka jeżowata znalazła zastosowanie w chińskiej medycynie ludowej. Czym się zasłużyła, że obecnie jest jednym ze składników powszechnie dostępnych suplementów diety, mogących przyczyniać się do poprawy naszej kondycji zdrowotnej?

Soplówka jeżowata: czym jest i czy warto suplementować?

Soplówka jeżowata znana jest również pod nazwą Lion’s Mane (grzywa lwa). Soplówka zawdzięcza go swojemu wyglądowi, przypominającego lwią grzywę. Ze względu na swoje właściwości grzyb ten stanowi składnik suplementów diety, mających przyczyniać się do wzmocnienia organizmu. Soplówka jeżowata zawiera bowiem substancje takie, jak witamina D, potas czy żelazo. Suplementy z soplówką mogą ponadto wspierać funkcjonowanie osób żyjących w ciągłym napięciu, ze względu na korzystny wpływ na układ nerwowy. To z kolei przekłada się na wsparcie w radzeniu sobie ze stresem.

suplement diety soplówka jeżowata

Za co odpowiada suplement diety soplówka jeżowata?

Poza układem nerwowym soplówka jeżowata może wspierać również układ trawienny, przyczyniając się do zmniejszania wzdęć oraz zaparć. Działanie soplówki jeżowatej wspiera ponadto pracę mózgu oraz jelit. Dzięki swoim właściwościom grzyb ten poprawia funkcje poznawcze, czyli percepcję, pamięć i uwagę. Co za tym idzie, wspiera koncentrację oraz może przyczyniać się do łatwiejszego przyswajania wiedzy czy przetwarzania docierających informacji. Jednym z działań soplówki jest także wspieranie odporności organizmu, w związku ze zmianą w funkcjonowaniu bakterii jelitowych w ludzkim organizmie. Pojawiają się również doniesienia dotyczące wspierania walki z poważnymi chorobami, jak choroby serca i układu krążenia, depresja czy choroba Alzheimera, jednak wymaga to dalszych badań, by móc z całą pewnością potwierdzić wspierające działanie soplówki na wymienione choroby.

Pilnuj zalecanej dziennej porcji i zadbaj o zrównoważony sposób żywienia

O ile stosowanie niektórych suplementów diety może wiązać się z niepożądanymi konsekwencjami, o tyle soplówka jeżowata uchodzi za środek bardzo bezpieczny. Warto kupować jednak soplówkę ze sprawdzonych źródeł. Jej kupno możliwe jest np. pod wskazanym linkiem: https://ostrovit.com/pl/products/ostrovit-soplowka-jezowata-vege-60-kapsulek-25826.html. Mimo bezpieczeństwa suplementów diety z soplówką jeżowatą, w przypadku gdy przyjmujemy leki, a chcemy zacząć suplementację, powinniśmy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, by dowiedzieć się, czy istnieją przeciwwskazania do włączenia soplówki jeżowatej do swojej diety.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here