Skóra wokół oczu – czy wymaga specjalnego traktowania?

0
1820

Na ryku kosmetycznym można dzisiaj znaleźć dziesiątki produktów przeznaczonych do różnych części ciała i twarzy. Szczególną popularnością wśród konsumentek cieszą się kremy pod oczy, czyli takie, których zadaniem jest chronić tę niezwykle wrażliwą strefę. Z racji tego, że skóra tutaj jest znacznie delikatniejsza niż w innych rejonach, to właśnie ta okolica zasługuje na szczególne traktowanie. Jak o nią dbać? Sprawdzamy!

Wiele kobiet zastanawia się, co zrobić, by zniwelować problemy z suchą, pozbawioną elastyczności sferą pod oczami. To faktycznie dość problematyczna kwestia. Tutaj warstwa naskórka jest najcieńsza i nie posiada ochrony w postaci warstwy lipidowej. To właśnie dlatego w tym miejscu najszybciej widać upływający czas. Nieprawidłowa pielęgnacja i współczesny tryb życia sprawiają, że wiotczeje i zaczyna wyglądać nieestetycznie. Dlatego właśnie należy zająć się nią ze szczególną uwagą.

Oczyszczanie

Jednym z najważniejszych etapów dbania o cerę jest dogłębne, skrupulatne oczyszczanie. Bez niego ani rusz – resztki makijażu i zanieczyszczenia z powietrza sprawiają, że okolica ta szybciej się starzeje, traci blask, pojawiają się na niej niedoskonałości. Nie inaczej jest z delikatną strefą w górnej części twarzy. Prawidłowe usunięcie makijażu to podstawa. Pielęgnacja skóry wokół oczu wymaga skrupulatności i rozsądku oraz wyczucia. Zbyt mocne pocieranie lub silne kosmetyki mogą dodatkowo podrażnić ten rejon.

Nawilżanie

Solidne dbanie o siebie nie obejdzie się bez nawilżania. Potrzebuje go każda część naszego ciała – szczególnie zaś ta, która jest najbardziej narażona na utratę wody. Na oczyszczoną okolicę delikatnie nakładamy krem pod oczy (link) – przeznaczony specjalnie do tej części twarzy. Jeśli chodzi o stosowną pielęgnację, to dedykowane produkty naprawdę się przydają. Mają znacznie lżejszą konsystencję, łatwo się wchłaniają i pozwalają dokładnie rozprowadzić, unikając intensywnego pocierania. Najlepiej, żeby taki krem nie posiadał zbyt wielu substancji zapachowych i był przeznaczony także do cery wrażliwej. Wieczorem warto nałożyć nieco więcej substancji. Wchłaniając się przez noc, będzie godzinami intensywnie pielęgnować delikatną strefę.

Odpoczynek

Nie mniej ważny od kosmetyków jest dla naszej twarzy… odpoczynek. Przesiadywanie przed ekranem komputera, wpatrywanie się w smartfona, sztuczne światło – wszystko to naraża nas na poważne problemy. Zmęczenie nie jest sprzymierzeńcem urody i świeżego wyglądu. Im więcej relaksu sobie zafundujemy, tym lepiej dla kondycji naszej cery.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here