Rozświetlacze do twarzy – są odpowiednie dla każdego?

0
1403

Z roku na rok, rozświetlacze stają się coraz bardziej popularne. Są to kosmetyki, których głównym zadaniem jest ożywienie przemęczonej cery oraz nadanie jej blasku i świeżości. Używanie rozświetlacza uzależnia!

Jak korzystać z rozświetlacza?

Na rynku dostępna jest cała masa, różnych rozświetlaczy. Bardzo ważne jest, aby przed zakupem wiedzieć jak powinno się stosować rozświetlacz i czym różnią się między sobą poszczególne rodzaje. Dostępne są rozświetlacze w kamieniu, sztyfcie, płynie, kremie i sypkie. Każdy z tych rozświetlaczy, daje inny efekt.

Rozświetlacz powinno się stosować w miejscach, które są najbardziej wystające typu: szczyt kości policzkowych, broda, nos, łuk kupidyna czy łuk brwiowy. Podczas aplikacji należy pamiętać o umiarze. Jeżeli przesadzimy z ilością, zamiast dodać sobie uroku, zrobimy sobie krzywdę.

Rozświetlacz w zależności od rodzaju, możemy aplikować za pomocą palców (na zasadzie wklepywania), lub za pomocą odpowiedniego pędzelka w kształcie wachlarza. Opuszki palców sprawdzają się zdecydowanie lepiej w przypadku konsystencji płynnej, natomiast pędzelek do rozświetlacza w formie sprasowanej.

Rozświetlacze do twarzy - są odpowiednie dla każdego?

Jak dobrać odcień rozświetlacza?

Odcieni rozświetlacza jest sporo. Wybór tego odpowiedniego zależy od typu urody. Osoby z chłodną tonacją, zdecydowanie lepiej będą się prezentować w zimnych różach. Osoby z ciepłą tonacją w złocie i odcieniach brzoskwiniowych.
Jeżeli mamy wątpliwości, najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest wybór rozświetlacza w kolorze szampana. Ten odcień pasuje każdemu.
Osoby z jasną karnacją powinny wybierać produkty ze złotymi drobinkami, z kolei osoby z oliwkową karnacją powinny stawiać na srebrne drobinki.

Kiedy należy unikać rozświetlacza?

Gdy nasz skóra nie jest idealna, widać na niej nadmiar sebum i rozszerzone pory powinniśmy zastanowić się, czy używanie rozświetlacza to dobry pomysł. Pamiętajmy, że połysk uwydatnia wszystkie niedoskonałości cery, takie jak wypryski, zmarszczki i blizny.

Przeczytaj też: https://www.czystek.info.pl/roze-do-policzkow-w-jakiej-formie-wystepuja/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here