Poradnik zdrowia znaleziony 250 m pod ziemią!

0
1209

Specjaliści zalecają 20 min codziennej dawki ruchu jako gwarancję utrzymania formy i poprawy naszego zdrowia. A gdyby tak spędzić czas w taki miejscu, gdzie wysiłek fizyczny będzie połączony z przyjemnością poznania rzeczy niezwykłych, niespotykanych na co dzień ?

40 km od centrum Krakowa znajduje się miejsce, gdzie aktywność ruchowa w niewymuszony sposób poprawia naszą kondycję, wpływa pozytywnie na nasze zdrowie i nastrój.

To Kopalnia Soli Bochnia. Potencjał tras turystycznych i unikalny mikroklimat bocheńskiej kopalni, sprawiają, że łączymy wspólnie spędzony czas, z aktywnością fizyczną i poznaniem nowych ciekawych miejsc.

Kopalnia Soli Bochnia – najstarsza nie znaczy nieaktywna

Najstarszą Kopalnią soli kamiennej w Polsce jest Kopalnia Soli Bochnia. Jest to również najstarszy, nieprzerwanie od 1248 r. działający zakład pracy. Ten niezwykły, zabytkowy obiekt w 2013 roku dołączył do prestiżowej Listy Światowego dziedzictwa UNESCO. Od 2000 r. jest również Pomnikiem Historii. Od początku lat 90 XX w. nie wydobywa się już soli, swoją działalność kopalnia poprowadziła w kierunku rozwoju ruchu turystycznego i udostępniła najstarsze i najpiękniejsze wyrobiska, tworząc unikalną trasę turystyczną. Z czasem podstawowa trasa turystyczna została wzbogacona o unikalną w skali światowej Ekspozycję Multimedialną, która na tle wydarzeń historycznych, prezentuje rozwój górnictwa, zagrożenia, walkę z żywiołami oraz piękno podziemnej natury.

Kopalnia Soli Bochnia

Moc atrakcji i możliwości

Bocheńska kopalnia to wiele możliwości i atrakcji. W unikalnym, podziemnym labiryncie solnych korytarzy, czeka na odwiedzających wiele niespodzianek. Już sam zjazd do kopalni jest wielkim przeżyciem. Do solnego, podziemnego miasta zjeżdża się prawdziwą windą górniczą. Przeprawa łodzią po zalanej solanką komorze to kolejna unikalna atrakcja, gwarantująca wiele niezapomnianych wrażeń, dzięki którym poznajemy piękno i unikalność bocheńskiej kopalni.

Kopalnia Soli Bochnia to również trasy tematyczne, o charakterze specjalistycznym. Trasa przyrodnicza prezentuje niezwykłe zjawisko, jakim jest świecenie kryształów halitu, natomiast trasa historyczna „Wyprawa w Stare Góry” przeznaczona jest dla osób lubiących szczyptę adrenaliny i odrobinę wysiłku fizycznego połączonego ze zwiedzaniem niezwykłych miejsc.

Oferta bocheńskiej kopalni zawiera propozycje zarówno dla osób indywidualnych, jak i rodzin z dziećmi, dla grup zorganizowanych szkolnych, ale również osób dorosłych.

Zdrowy mikroklimat

Zdrowy mikroklimat

Co takiego wyróżnia kopalnię ? To przede wszystkim powietrze. Wszechobecny smog zagrażający bezpośrednio naszemu życiu powoduje, że aktywność na świeżym powietrzu to dziś hasło prawie zupełnie nieaktualne. Zjazd do kopalni gwarantuje przebywanie w czystym powietrzu nasyconym mikroelementami.

Noc 250 m pod ziemią

Całkowicie odmienną propozycją jest możliwość spędzenia nocy w solnych podziemiach.

To oferta łącząca zwiedzanie kopalni, pobyt w największej z podziemnych komór – komorze Ważyn, oraz nocleg w kopalni 250 m pod ziemią. Podczas pobytu, goście zwiedzają trasę turystyczną, korzystają z atrakcji znajdujących się w komorze oraz spędzają noc w unikalnym mikroklimacie kopalni. Pobyty nocne organizowane są zarówno dla grup zorganizowanych, jak i dla osób indywidualnych. O terminach pobytów nocnych kopalnia informuje na swojej stronie internetowej, informacje udzielane są również telefonicznie w Biurze Obsługi Klienta.

Bocheńska kopalnia to miejsce, które w symboliczny sposób tworzy most między przeszłością a teraźniejszością. Historia łączy się tutaj z najnowszymi osiągnięciami techniki. Przyjeżdżający goście są przedstawicielami różnych pokoleń od ludzi dojrzałych, ale również bardzo młodych. Wszyscy zgodnie podkreślają, że odwiedzili miejsce niezwykłe, pełne energii, do którego chętnie się wraca.

Więcej informacji:

Kopalnia Soli Bochnia Sp. z o.o.

Ul. Campi 15, 32-700 Bochnia

Biuro Obsługi Klienta (informacja i rezerwacja) 14 6926752, 14 6926754

mail: biuro@kopalnia-bochnia.pl

https://bit.ly/2ATZU5G

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here