Podstawy parzenia kawy – jaką kawę wybrać?

0
1017

Jeśli rozpoczynasz przygodę z parzeniem kawy w zaciszu swojego domu albo chcesz wejść na wyższy poziom przygotowywania naparu kawowego – zapoznaj się z tym krótkim i podstawowym poradnikiem. Dowiesz się z niego, jakie kawy wybierać, a jakich unikać, dzięki czemu odkryjesz prawdziwy smak i aromat kawy!

Zobacz też: http://www.gautama.pl/sposob-na-pyszna-kawe/

Wybór najlepszej kawy

Dobra kawa to nie tylko ta, która nam smakuje. Oczywiście jest to bardzo ważne kryterium, które zawsze należy uwzględniać, ale zanim ocenisz kawę pod kątem smaku, musisz zerknąć na nią przez pryzmat innych parametrów i właściwości. Przede wszystkim staraj się unikać kaw rozpuszczalnych – nie są one zdrowe i tak naprawdę mają niewiele wspólnego z kawą. Tylko pomyśl, ziarna kawy są twarde, nie sposób rozpuścić ich w wodzie tak po prostu bez żadnego wysiłku, jak to jest właśnie przy kawie rozpuszczalnej – nie zastanawiało cię kiedyś, co więc jest tą kawą, że tak łatwo się ona rozpuszcza? Pytanie, czy to jest w ogóle kawa… Tę kwestię rozważ samodzielnie w swojej głowie, jednak miej na uwadze, że przede wszystkim, najbardziej jakościowy typ kawy to kawa ziarnista. Najlepiej jest kupić kawę ziarnistą i zmielić ją w młynku tuż przed zaparzaniem. Jednak alternatywną opcją jest dobra kawa mielona, w razie, jeśli się nie posiada młynka, albo zwykle się korzysta z ekspresu automatycznego.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Innym aspektem kawy jest stopień jej wypalenia, który koniecznie powinien znaleźć się na opakowaniu kawy. Im większy stopień wypalenia, tym kawa może mieć intensywniejszy smak, być mocniejsza.

Dodatkowo, ważne jest aby na opakowaniu była miejsce pochodzenia kawy i miejsce jej wypalania. Wtedy mamy świadomość i pewność, że pochodzi z dobrego źródła. Brak tych informacji może świadczyć, że kawa jest poddawana obróbce gdzieś w fabrykach i niestety nie ma nic wspólnego z kawą.

Ostatnim ważnym punktem, na jaki należy zwrócić uwagę jest data palenia kawy. Wielu osobom wydaje się, że kawy nie obejmuje termin przydatności i tu się mylą. Jeśli na opakowaniu jest np. styczeń jako data wypalenia kawy, to ta kawa zachowuje swoje wszelkie właściwości, jak smak i aromat przez maksymalnie 4 miesiące w zależności od stopnia wypalenia.

Przeczytaj też: http://zdrowietiens.pl/pojemniki-na-jedzenie-jakie-wybrac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here