Nić dentystyczna – jak używać i kiedy stosować?

0
408

Nić dentystyczna pozwala skutecznie oczyścić przestrzenie międzyzębowe, które trudno umyć za pomocą klasycznej szczoteczki. Stosowana regularnie, stanowi idealne uzupełnienie codziennej pielęgnacji zębów, a także zapobiega demineralizacji szkliwa, czego konsekwencją jest rozwój próchnicy.

Nić dentystyczna – dlaczego warto stosować?

Renomowane produkty marki Oral B to akcesoria przeznaczone do kompleksowej higieny jamy ustnej. Jednym z nich jest nić dentystyczna, która stanowi idealne uzupełnienie codziennej pielęgnacji zębów. Produkt służy do oczyszczania trudno dostępnych przestrzeni międzyzębowych, w których każdego dnia osadzają się resztki jedzenia oraz płytka bakteryjna. W sytuacji, gdy zanieczyszczenia nie zostaną usunięte, wystarczy kilka dni, aby rozpoczął się proces demineralizacji szkliwa, który nieuchronnie prowadzi do rozwoju próchnicy. Nitkowanie zębów dodatkowo skutecznie oczyszcza kieszonki dziąsłowe, dzięki czemu zapobiega odkładaniu się kamienia nazębnego i rozwojowi różnego rodzaju chorób dziąseł.

Nitkowanie zębów – na czym polega i jak je wykonać?

Nitkowanie zębów polega na umieszczeniu specjalnej cienkiej nici dentystycznej między zębami i przesuwanie jej ruchem zygzakowym. Czynność ma na celu oczyszczenie przestrzeni międzyzębowych, których nie da się dokładnie oczyścić za pomocą klasycznej szczoteczki do mycia zębów. Do nitkowania należy używać odpowiednio długiej nici, ok. 30-40 cm. Nić wystarczy nawinąć na palec wskazujący lub środkowy obydwu dłoni i w takim ułożeniu rozpocząć czyszczenie poprzez wykonywanie ruchów zygzakowych. Wykonywane ruchy powinny być delikatne, by nie przerwać nitki bądź nie podrażnić dziąsła. Ze względu na to, że w czasie nitkowania, zwłaszcza zębów osadzonych głębiej w jamie ustnej, wkłada się delikatnie dłonie do ust, dlatego przez czynnością należy je zawsze dokładnie umyć.

Nić dentystyczna – jak często stosować?

Najlepsze efekty pielęgnacyjne uzyska się, gdy nić dentystyczna będzie używana codziennie, np. wieczorem. Po wykonaniu nitkowania, należy dokładnie wyszczotkować zęby, a na koniec przepłukać jamę ustną specjalnie do tego przystosowanym płynem antybakteryjnym, który można kupić za pośrednictwem drogerii internetowej, która oferuje również produkty do gospodarstwa domowego takich marek, jak: Air Wick, Brise, Ludwik, Sidolux, Tytan.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here