Myślisz o aparacie na zęby? Przeczytaj!

0
1330

Stałe aparaty na zęby są świetnym rozwiązaniem na różne wady zgryzu. Coraz więcej osób w różnym wieku decyduje się na wizytę w gabinecie stomatologii estetycznej, w celu wybrania i założenia odpowiedniego rodzaju aparatu. Wybór jest tak ogromny, że naprawdę trudno się czasami zdecydować na ten najlepszy.

Istotna jest wada zgryzu

Priorytetową sprawą jest rodzaj wady zgryzu – czy masz do korekty jedynie kilka zębów, czy może dysfunkcja jest zdecydowanie większa. Młodszym dzieciom mającym niewielką wadę, można założyć tradycyjny aparat ruchomy, który nosi się kilka godzin w ciągu dnia. Tego typu aparaty są często wystarczające i doskonale sobie radzą z drobnymi nieprawidłwościami zgryzu maluchów. Nie można jednak za ich pomocą obrócić, ani przesunąć zębów, dlatego służą jedynie do delikatnego naprostowania zębów. Kiedy wada zgryzu u dziecka posiadającego już wszystkie zęby stałe, jest większa, wtedy należy zainwestować w aparat stały. 

Komfortowe aparaty lingwalne

Jest to wyjątkowo estetyczny aparat stały, którego w ogóle nie widać, ponieważ zamki i łuki znajdują się na wewnętrznej stronie zębów. Coraz więcej osób decyduje się na taki rodzaj korygowania wad zgryzu, nie tyko ze względów estetycznych, ale też komfortu noszenia. Co więcej, są one skuteczniejsze w działaniu, lepiej się adaptują i występuje mniejsze ryzyko próchnicy. Jeśli wybierzesz aparat lingwalny, zmniejszysz ilość wizyt w gabinecie dentystycznym, ale też czas leczenia. Nie ma co ukrywać, że jest to spora inwestycja w piękny uśmiech, dlatego najlepiej wybrać certyfikowany gabinet stomatologii estetycznej, np. taki: ortolingwa.pl, gdzie poziom oferowanych usług stoi zawsze na najwyższym poziomie. 

Aparaty metalowe wargowe

Jest to najtańsze z możliwych rozwiązań, jeśli chodzi o aparat zakładany na stałe. Zamki i łuki mocowane są z przodu, co niestety dla niektórych stanowi spory dyskomfort.  Wiele osób nie widzi jednak przeszkód w noszeniu aparatu metalowego, ceniąc go za dobrą cenę i satysfakcjonujące efekty leczenia. Jeśli dla kogoś metalowe zamki zbytnio szpecą uśmiech, zawsze może dobrać kolorowe ligaturki., np. w kolorze pastelowego różu czy błękitu, aby w dużym stopniu zniwelować nieestetyczny wygląd aparatu na zębach. Druga sprawa dotyczy alergii. Niestety niektórzy pacjenci muszą zrezygnować z metalowych aparatów ze względów zdrowotnych. Na szczęście mogą wybrać nieco droższe rozwiązanie, jakim są aparaty wykonane z tytanu.

W stronę estetyki

W szerokim wachlarzu propozycji aparatów stałych znajdują się także i te, które zadowolą każdego estetę. Mało widoczne dzięki odpowiednio dobranym surowcom, z których są wykonane, dają więcej komfortu psychicznego. Wyliczając je kolejno od najtańszych do tych z najwyższej półki, należy uwzględnić aparaty: ceramiczne, porcelanowe, kryształowe i szafirowe. Decydując się na ten typ aparatu, możesz cieszyć się pięknym wyglądem zębów, ale na niekorzyść większego dyskomfortu noszenia. Mają inny kształt od tych wykonanych z metalu czy tytanu. Łatwej też ulegają zabrudzeniom, przebarwieniom, dlatego jeszcze bardziej należy dbać o higienę jamy ustnej, pamiętając o odpowiednim czyszczeniu aparatu. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here