Mierzenie gorączki u dzieci: jaki termometr dla dziecka wybrać?

0
1337

Mamy małych dzieci są szczególnie wyczulone na punkcie zdrowia sowich maluszków. Naturalnym jest, że przy pierwszych objawach przeziębienia lub jakiejkolwiek infekcji ważne jest, aby zmierzyć dziecku temperaturę i jest to pierwsza czynność, jaką chcą zrobić zatroskane mamy. Jeżeli w organizmie dzieje się coś niedobrego, to z pewnością podwyższona temperatura o tym poinformuje. Tutaj pojawia się problem, bo tradycyjnym termometrem ciężko zmierzyć maluszkowi temperaturę, dlatego że pomiar trwa długo i wymaga trzymania termometru w odpowiednim miejscu – najczęściej pod językiem lub pod pachą.

Czy są jakieś rozwiązania możliwe do zastosowania w domu, w takiej sytuacji? Przecież każda mama chciałaby wiedzieć czy coś dolega jej dziecku, jeżeli wystąpiła gorączka to jak duża, czy zbijać ją delikatnie, czy silniejszymi lekami – pytań jest wiele ale najpierw trzeba wiedzieć jaki termometr dla dziecka wybrać, żeby ten pomiar był w ogóle możliwy.
Wiadomo, że maluchy się wiercą, są niecierpliwe… na szczęście postęp technologiczny przyszedł z pomocą i w tej sprawie. Już od jakiegoś czasu na rynku powszechnie dostępny stał się termometr bezdotykowy – inaczej elektroniczny. Nie posiada już tych wad co tradycyjny termometr, dlatego że mierzy temperaturę w kilka sekund i jak sama nazwa wskazuje – bezdotykowo. Należy tylko skierować wiązkę światła na czoło malucha w odpowiedniej odległości i za chwilę otrzymujemy wynik pomiaru temperatury ciała.

Bezdotykowy termometr dla noworodków i niemowląt ze sklepu https://pewnypomiar.pl/ to zdecydowanie idealnie urządzenie, pomagające dbać o zdrowie dziecka. Oczywiście nie oznacza to, ze mogą stosować go tylko mamy z dziećmi. Przecież fakt, że urządzenie nie wymaga kontaktu z ciałem, sprawia że nie trzeba obawiać się o odpowiednią dezynfekcję w przypadku, gdy z jednego termometru w domu korzysta wiele osób. Nie trzeba się zastanawiać, czy babcia lub dziadek jakiś czas temu trzymali urządzenie pod językiem czy pod pachą.

Zalet jest wiele, dlatego warto w to urządzenie zainwestować. Ceny są dość zróżnicowane. Inne napotkamy w jednej aptece, inne w drugiej, a jeszcze inne w internecie. Jednak zdrowie to szlachetny dar, o który trzeba dbać i nie wolno na nim oszczędzać.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here