Kredka do oczu, eyeliner czy cień do powiek?

0
1733

Oczy stanowią ten element make-upu, do którego podchodzimy z największą starannością. Dlaczego? Chcemy, aby spojrzenie było wyraziste, pełne charakteru. Efektowne oczy wymagają odpowiedniego podkreślenia. Czy sam cień do powiek wystarczy do ich makijażu? A może warto sięgnąć po kredkę lub eyeliner? Sprawdźcie, w jakich sytuacjach sprawdzają się te rozwiązania.

Makijaż oczu – czy zawsze wymaga podkreślenia kredką?

Nie. Kredki do oczu nie musimy używać do każdego makijażu. Aczkolwiek biała kredka, do podkreślenia linii wodnej, sprawdzi się właściwie w każdej sytuacji. Możemy stosować ją zarówno w codziennym makijażu, jak i tym wieczorowym. Nadaje spojrzeniu delikatności, otwiera i powiększa oko.

A co z wyrazistymi, ciemnymi kolorami? Tych raczej nie używamy, robiąc make-up do biura. Sprawdzą się w makijażu wieczorowym, jednak do jego wykonania możemy użyć różnych kosmetyków – w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać. Jeśli spojrzenie ma być zdecydowane i mocne, sięgnijmy po eyeliner. Dzięki niemu uzyskamy głębię koloru. Czerń czy ciemny brąz spod pędzla eyelinera są zdecydowanie mocniejsze niż te, które jesteśmy w stanie wyrysować kredką do oczu. Możemy również postawić na coś bardziej szalonego i wybrać eyeliner z błyskiem. Wszystko zależy od okazji oraz naszych upodobań.

Kiedy używać kredki do oczu?

Kredki do oczu są zdecydowanie bardziej neutralne niż eyelinery. Dają efekt oka delikatnie podkreślonego, przydymionego. Kredką jednak, nawet tą najcieńszą, nie jesteśmy w stanie wyrysować pociągnięcia kociego oka, które w przypadku eyelinera uzyskujemy dzięki cieniutkiemu pędzelkowi. Kredka może być dopełnieniem makijażu bazującego na cieniach do powiek. Nie powinniśmy się tu ograniczać. I znowu, w zależności od okazji, możemy sięgać również po te odważniejsze i nieoczywiste kolory.

Czy cień do powiek może zastąpić kredkę?

Zdecydowanie tak, zwłaszcza ten w ciemniejszych kolorach, np. czarnym czy ciemnobrązowym. Za pomocą cienia i odpowiedniego pędzla jesteśmy w stanie wyrysować dokładnie to samo, co zrobilibyśmy kredką. Praca z cieniami wymaga jednak od nas trochę większej wprawy. Ciemne cienie, zarówno te matowe, jak i z drobinkami, mają często tendencję do osypywania się. Dlatego pamiętajmy, aby nie przesadzać z ilością kosmetyku na pędzlu. Do zrobienia kresek wybierzmy pędzel skośny – może być to ten sam, którego używamy do makijażu brwi. Zaczynajmy od zewnętrznego kącika, wyrysowując na górnej powiece linię, która będzie kontynuacją dolnej linii rzęs. Następnie prowadzimy kreskę ku wewnętrznemu kącikowi. Najlepiej jest pozostawić linię otwartą i nie domykać jej w kąciku. Zyskamy dzięki temu optyczne powiększenie oka.

Nie bójmy się stawiać na odważne spojrzenie. Eksperymentujmy z kosmetykami. Jeśli nigdy nie używałaś kredki, zacznij. Sięgnij najpierw po białą, a z pewnością będziesz chciała więcej. Na wieczór wypróbuj eyeliner lub czarny cień – doskonale będą współgrać z czerwoną, elegancką pomadką.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here