Kosmetyki do wybielania zębów

0
1494

Obecność śnieżnobiałego uśmiechu wiąże się z sukcesem, pięknem i zdrowiem. Praktycznie nie ma ludzi, którzy nie chcieliby usunąć z zębów żółtej lub brązowej od herbaty, kawy, nikotyny płytki nazębnej. Zapotrzebowanie na kosmetyki do wybielania zębów, które promują bezpieczne wybielanie zębów w domu jest ogromne.

Rodzaje kosmetyków do wybielania zębów

Pasty wybielające do zębów

Pasty z cząstkami ściernymi to polerujące substancje, które intensywnie usuwają płytkę nazębną z powierzchni zęba, a składniki enzymu wnikają płytko w szkliwo, nieznacznie ją rozjaśniając. Efekt wybielania przy użyciu past nie jest bardzo wysoki. Rozjaśniają szkliwo o kilka odcieni. Pasta wybielająca do zębów zawiera fluorki, które uzupełniają niedobór substancji mineralnych w twardych tkankach zęba zmniejszając wrażliwość na potrawy zimne, słodkie i gorące. Pasta bezpiecznie wybiela szkliwo, powinna być stosowana przez miesiąc, następnie w odstępie 3 – 4 tygodni.

Pasta z zawartością węgla aktywnego ma zwiększony efekt wybielający. Jej główną cechą jest skuteczne usuwanie plam ze szkliwa po dymie tytoniowym, kawie, herbacie, winie itp. Węgiel aktywny nie rysuje szkliwa, ponieważ posiada niskie właściwości ścierne, a efekt zastosowania jest zauważalny po kilku użyciach. Tego typu pasta wybielająca zęby rozjaśnia szkliwo o kilka tonów, nadaje się do codziennego stosowania, nie uszkadza twardej tkanki zębów. Wzmacnia i odbudowuje powłokę szkliwa, dzięki zawartości fluoru i wapnia. Zmniejsza liczbę szkodliwych bakterii w jamie ustnej.

Proszek wybielający do zębów

Kosmetyki do wybielania zębów takie jak proszki zawierają substancje aktywne. Nie nadają się do codziennego użytku. Rozjaśniają emalię zębów 1- 4 tonów. Za pomocą proszku można rozjaśnić i wzmocnić szkliwo zębów, pozbyć się kamienia nazębnego i krwawiących dziąseł, zapobiegać próchnicy zębów. Główne składniki aktywne to najczęściej: wapń, kamforę, mentol, proszek z guawy mają działanie przeciwzapalne, zapobiegają chorobom zębów i dziąseł. Proszek wybielający zęby posiada naturalne ścierniwo, które delikatnie oczyszcza płytkę nazębną. Produkt szybko rozpuszcza się w jamie ustnej i przenika do najbardziej niedostępnych miejsc.

Żele do wybielania zębów

Żele zawierają nasycony nadtlenek wodoru. Jego stężenie w różnych produktach wynosi 4-7,5%. Gdy żel wchodzi w kontakt z szkliwem zębów, następuje reakcja, w wyniku, której szkliwo jest rozjaśnione. Liczba procedur wymaganych do całkowitego wybielenia zębów zależy od aktywności żelu. Czas trwania kuracji może wynosić 4-14 sesji. Żel nakłada się na powierzchnię zębów za pomocą pędzla.

Przykładem może być żel do wybielania zębów z aktywnym węglem drzewnym i olejem kokosowym. Mocna naturalna kompozycja żelu do wybielania zębów składa się wyłącznie z naturalnych składników. Podczas pracy nad zrównoważoną kompozycją żelu uwalniany jest aktywny tlen, który wnika w substancję kostną zęba, wpływa na pigmenty wewnątrz tkanki zębowej, odbarwia je, olej i węgiel zapewniają działanie antyseptyczne, wzmacniają szkliwo zębów. Skuteczność żelu można zauważyć po pierwszym zastosowaniu. Wystarczy nałożyć żel wybielający na zęby na dwie minuty. Zalecane jest stosowanie żelu rano i wieczorem, a także w ciągu dnia.

Paski wybielające do zębów

Paski wybielające są wykonane w postaci elastycznego paska o niewielkich rozmiarach, który jest impregnowany kompozycją wybielającą. Ma głęboki wpływ, penetruje szkliwo i zębinę. Korzystanie z tego narzędzia jest proste. Należy przymocować paski do oczyszczonej powierzchni zębów, przytrzymać przez maksymalnie 30 minut. Procedurę należy powtórzyć kilka dni z rzędu. Przebieg zabiegów odbywa się przez tydzień rano i wieczorem.

Przykładem są paski pokryte żelem wybielającym, które dokładnie powtarzają unikalny kształt zębów, co zapewnia niezawodny kontakt powłoki z zębami. Bardzo ostrożnie i delikatnie działając na szkliwo zębów, pozwalają usunąć żółtość i płytkę nazębną, przywracając biel zębów. Wynik po pierwszej aplikacji.

Ołówek do wybielania zębów

Nowoczesny kosmetyk to ołówek do wybielania zębów to specjalny pojemnik zawierający żel wybielający. Jest wygodny w użyciu. Wystarczy przetrzeć zęby serwetką, nałożyć niewielką ilość żelu na 1-10 minut. Po tym należy przepłukać usta. Ołówek do wybielania, czyli do usuwania przebarwień z powierzchni zębów jest to aplikator wypełniony wysokiej, jakości żelem wybielającym, który szybko i prosto wybiela zęby o 3 tony. Żel wybiela zęby, rozdzielając plamki pigmentu wewnątrz szkliwa, w przeciwieństwie do past do zębów, które tylko czyszczą powierzchnię płytki nazębnej. Skład produktu: nadtlenek wodoru, który rozjaśnia plamy pigmentu wewnątrz szkliwa. Azotan potasu zmniejsza wrażliwość zębów podczas procedury wybielania. Ksylitol przyczynia się do hamowania bakterii próchnicowych.

Zestaw do wybielania zębów

Zestaw do wybielania zębów zawiera wszystko, co jest potrzebne, aby rozpocząć wybielanie zębów w domu w ciągu kilku minut i osiągnąć doskonały wynik w ciągu zaledwie jednego tygodnia, a efekt będzie zauważalny po pierwszym użyciu. System wykorzystuje te same elementy, co w profesjonalnych systemach do wybielania zębów u dentystów. Wybielanie 3-4 ton w ciągu 1 tygodnia. Chroni przed próchnicą i kamieniem nazębnym.

Obecnie jest jednym z najpopularniejszych narzędzi do wybielania zębów. Nowoczesny system opiera się na wzajemnym działaniu specjalnych żeli czyszczących. Jest całkowicie bezpieczny nawet dla wrażliwych zębów i ma następujące zalety:

  • Wysoka, jakość. Skład zestawu do oczyszczania i wybielania zawiera specjalne substancje, które pomagają osiągnąć rzeczywisty rezultat.
  • Bezpieczeństwo Stosując żele do wybielania zębów, ryzyko uszkodzenia szkliwa zębów jest minimalne. Narzędzie nie wykorzystuje niebezpiecznych kwasów i zasad w swoim składzie. Efekt wybielania osiąga się poprzez działanie aktywnego tlenu.
  • Efektywny wynik. Zestaw do wybielania zębów pomaga utrzymać wynik przez ponad rok. Aby efekt trwał tak długo, jak to możliwe, należy zmniejszyć zużycie kawy, mocnej herbaty, produktów z syntetycznymi barwnikami i regularnie odwiedzać dentystę.

Źródło: https://medikapoland.pl/blog/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here