Kosmetyki profesjonalne – na czym polega ich fenomen?

0
1896

Profesjonalne kosmetyki cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród kobiet. Czym różnią się od kosmetyków drogeryjnych? Dlaczego warto ich używać i gdzie można je dostać?

Kosmetyki profesjonalne – czy na pewno?

Rosnąca popularność kosmetyków profesjonalnych sprawia, że w gruncie rzeczy bardzo wiele produktów wcale nimi nie jest. Wiele nowo powstałych linii kosmetycznych pretenduje do tego miana, reklamując się jako produkty o zwiększonej skuteczności. Aby uniknąć rozczarowania, warto nauczyć się rozróżniać rodzaje kosmetyków. Istnieje kilka cech, dzięki którym możesz mieć pewność, że decydując się na dany produkt rzeczywiście kupujesz ten profesjonalny.

Dostępność i miejsce zakupu

Jedną z podstawowych różnic między kosmetykami profesjonalnymi, a tymi “profesjonalno-drogeryjnymi” jest dostępność i miejsce ich zakupu. Kosmetyki reklamujące się jako profesjonalne bez problemu znajdziesz w każdej popularnej drogerii. Nie potrzebujesz specjalnej wiedzy bądź doradztwa – produkty są na wyciągnięcie ręki. W przypadku kosmetyków profesjonalnych sytuacja wygląda inaczej. Bardzo często ich dostępność jest ograniczona i można dostać je jedynie w salonach kosmetycznych. Gabinety pozyskują je od producentów, którzy tworzą produkty specjalnie przeznaczone na tego typu użytek. Jednym z nich jest sklep Arkana. Kosmetyki dla profesjonalistów Arkana są dostępne dla osób, które prowadzą własne salony kosmetyczne:

  • przez centrum obsługi klienta,
  • w sklepie internetowym,
  • u dystrybutora.

Zatem zakupu produktu do własnego użytku najlepiej dokonać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.

Kosmetyki wysokiej jakości

Kosmetyki do salonu kosmetycznego charakteryzuje przede wszystkim wysoka jakość, a co za tym idzie wyższa cena. Wykwalifikowana kadra kosmetologów doskonale zna działanie poszczególnych składników produktu i wie, jaka mieszkanka będzie odpowiednia dla Twojej cery. Oznacza to, że wybierając produkty do swojego salonu stara się wybrać takie, których działanie jest widoczne i odczuwalne przez klientki. W popularnych drogeriach znajdziesz natomiast kosmetyki, które po prostu „dobrze się sprzedają” albo, co gorsze, mają „ładne i estetyczne opakowania”.

Ponadprzeciętna skuteczność kosmetyków do gabinetu

Profesjonalne kosmetyki do gabinetów kosmetycznych są dopracowane pod względem dobieranych składników. Dzięki temu charakteryzują się ponadprzeciętną skutecznością. Wynika to także ze stężenia substancji aktywnych zawartych w produkcie. Bardzo często producenci przygotowują całe serie kosmetyków przeznaczonych do danego problemu skóry bądź konkretnego zabiegu, które zawierają większą dawkę substancji aktywnej, pomocnej w zwalczaniu problemu. W ofercie sklepu Arkana znajdują się kuracje na zmarszczki, przebarwienia czy trądzik, a także produkty przeznaczone do zaawansowanych zabiegów z użyciem kwasów bądź peelingów. Profesjonalne kosmetyki dla profesjonalistów to unikalne formuły, innowacyjne składniki i nowatorskie podejście do specjalistycznych terapii.

Bezpieczeństwo kosmetyków profesjonalnych

Wysokie stężenie substancji aktywnych w kosmetykach przeznaczonych do profesjonalnego użytku w połączeniu z ich nieumiejętnym dopasowanie do rodzaju cery, może podrażnić skórę. Dlatego też, tego typu produkty nie są sprzedawane w drogeriach. Podyktowane jest to oczywiście bezpieczeństwem klientek. Profesjonalne doradztwo z jakim masz do czynienia w gabinecie, pozwoli wyeliminować ryzyko zakupu produktu, który negatywnie wpłynie na Twoją cerę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here