Kolorowe soczewki – efekt przed i po

0
2016

Zastanawiałeś się kiedyś nad totalną metamorfozą? Nie chodzi nam jednak o żadne zabiegi ani operacje plastyczne, a drobną zmianę, która nie ingeruje w nasze ciało. Mowa oczywiście o soczewkach kolorowych, które teraz może mieć każdy. Nie wszyscy są jeszcze do nich przekonani, ale dzisiaj postaramy się zmienić Twoje nastawienie i przybliżyć w jaki sposób działają kolorowe szkła kontaktowe, których efekt przed i po potrafi być zniewalający.

Jakie soczewki kontaktowe kolorowe wybrać?

Wszystko uzależnione jest głównie od Twojej wady wzroku. Soczewki kolorowe, podobnie jak szkła zwykłe korygujące dobiera się odpowiednio do rodzaju wady oraz jej nasilenia. Mamy do czynienia z czterema głównymi problemami widzenia: krótkowzrocznością, dalekowzrocznością, starczowzrocznością i astygmatyzmem. Opisując je po kolei, można zwrócić uwagę na poszczególne trudności:

  • osoby krótkowidzące nie potrafią odczytać znaków i symboli z daleka, a ich wada korygowana jest soczewkami sferycznymi o wartości ujemnej;
  • osoby dalekowidzące mają problem z odczytaniem znaków z bliska, a wadę można korygować za pomocą soczewek sferycznych o wartości dodatniej;
  • osoby starsze mogą borykać się z trudnościami w rozpoznawaniu przedmiotów zarówno z bliska, jak i z daleka, co jest wynikiem starzenia się siatkówki oka – stosowane są tutaj soczewki progresywne o wartości dodatniej lub ujemnej;
  • astygmatycy mają problem z wyostrzeniem obrazu widzianego, a przy tym pojawiają się trudności z rozróżnianiem szczegółów z bliska lub daleka – wada korygowana jest za sprawą soczewek torycznych o wartości dodatniej lub ujemnej.

Najlepiej w takim razie udać się do lekarza specjalisty – okulisty lub optometrysty, który zajmie się zbadaniem Twojego wzroku, a następnie dopasowanie rodzaju i wielkości mocy Twoich szkieł kontaktowych, które również będziesz mógł nosić w wersji zabarwianej. Natomiast osoby z doskonałym „sokolim wzrokiem” również mogą stać się posiadaczami kolorowych szkieł, ale tym razem w wersji zerówek, które nie korygują wzroku, a jednocześnie nie przeszkadzają w noszeniu na co dzień.

Soczewki kolorowe – jak długo nosić?

Możesz nosić je przez cały miesiąc, dwa tygodnie, a nawet jeden dzień – wybór należy do Ciebie. Jeśli już będziesz miał dopasowane szkła pod kątem swojej wady oraz jej intensywności, będziesz mógł wybrać między soczewkami kolorowymi jednodniowymi, miesięcznymi, kwartalnymi czy rocznymi. Jak możesz się już domyśleć długość ich użytkowania uzależniona jest od terminu ważności określonego przez producenta.

Trzeba jednak zaznaczyć, że konieczne jest stosowanie się do zaleceń zawartych w ulotce lub na opakowaniu, ponieważ w przeciwnym razie soczewki mogą zaszkodzić Twoim oczom i doprowadzić od podrażnień, zaczerwienienia lub szczypania w czasie noszenia.

Soczewki pogłębiające kolor i inne trendy, które musisz wypróbować

Obecna technologia tworzenia soczewek kolorowych i „zamykania” w nich kolorów jest doskonale dopracowana i możesz być pewien, że metoda ta jest w zupełności bezpieczna dla Twoich oczu. Również efekt końcowy jest wprost zniewalający, ponieważ możliwa staje się całkowita zmiana koloru. Już teraz nie jest żadną przeszkodą, aby Twoje brązowe oczy na chwilę stały się czarująco błękitne. Świetny przykład znajdziesz wśród kolorowych soczewek w Mylenshop, które mogą zarówno zmienić ogólnie kolor oczu, pogłębić go, jak i przyciemnić, rozjaśnić albo optycznie powiększyć oko.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here