Kolagen – jak działa na włosy?

0
669

Starzenie się to proces, który niestety prędzej czy później dotknie każdego z nas. Jest on w dużej mierze związany z utratą przez organizm cennego składnika, jakim jest kolagen. To właśnie jego brak powoduje utratę elastyczności i jędrności skóry oraz pojawianie się zmarszczek. Niedobór kolagenu ma również duży wpływ na wygląd i kondycję naszych włosów. Czym jest kolagen i dlaczego jest on tak cenny dla naszej czupryny? Jak radzić sobie z utratą kolagenu?

Czym jest kolagen?

Kolagen oznacza grupę białek włóknistych, budujących tkankę łączną. Jest to główny składnik ścięgien i skóry. Wypełnia także rogówkę oka, buduje włosy, kości, stawy oraz paznokcie. Warto wiedzieć, że kolagen bierze udział w niemal wszystkich funkcjach życiowych narządów i tkanek w organizmach ludzi oraz zwierząt. Kiedy jesteśmy młodzi, nasz organizm stale produkuje kolagen, jednak po 25. roku życia proces ten zaczyna stopniowo zanikać. Wtedy możemy mówić o początku procesu starzenia się. Do głównych zadań kolagenu należy spajanie elementów komórkowych. Kolagen wykazuje właściwości ujędrniające i napinające skórę, dodaje elastyczności i objętości włosom suchym oraz zniszczonym. Dodatkowo, regeneruje i wzmacnia paznokcie. Jest odpowiedzialny za ciągłą odnowę komórek skóry. Można wiec śmiało powiedzieć, że kolagenowi zawdzięczamy młody i zdrowy wygląd.

Brak kolagenu a nasze włosy

Włosy od wieków uznawane są za jeden z największych atrybutów kobiecości. Jasne lub ciemne, proste lub kręcone – każdy rodzaj włosów może stanowić prawdziwą ozdobę. Bez względu na ich rodzaj, włosy potrzebują kolagenu, aby wyglądać zachwycająco. Dlaczego? Bardzo częstym problemem włosów jest niedobór białka. Stają się one wówczas zbyt cienkie i łamliwe, szybko się przesuszają oraz wypadają. Niedobór kolagenu może również prowadzić do pojawiania się nieestetycznego łupieżu, który dla wielu osób wydaje się być problemem nie do rozwiązania. To wszystko sprawia, że nie możemy pochwalić się piękną fryzurą. Niestety, nawet najlepsza pielęgnacja włosów nie sprawi, że będą wyglądać pięknie, jeśli borykamy się z niedoborem kolagenu. Dlatego warto pomyśleć nad suplementacją tego składnika.

kolagen do włosów

Kolagen na włosy

Jak wiadomo, niemal na całej swej długości włos jest martwy. Dlatego zewnętrzna pielęgnacja może jedynie doraźnie poprawić jego wygląd dzięki wygładzeniu i domknięciu łusek. Prawdziwym sekretem pięknego wyglądu włosów jest dostarczanie odpowiednich składników odżywczych do cebulki włosowej jeszcze w fazie ich wzrostu. Takim składnikiem jest między innymi właśnie kolagen. Jak kolagen działa na włosy? Przede wszystkim rewitalizuje je od wewnątrz i odżywia cebulki włosowe, wzmaga prawidłowy wzrost oraz piękny wygląd włosów. Włosy to element naszego wyglądu, który bardzo wiele mówi o kondycji całego naszego organizmu. Dlatego, gdy rozpoczniemy suplementację kolagenem, pierwszymi efektami jakie dostrzeżemy, będzie właśnie poprawa kondycji naszych włosów.

Duo Life Collagen do picia

Suplement diety Duo Life Collagen do picia, to rozwiązanie dla wszystkich, którzy borykają się z upływem czasu, a co za tym idzie – utratą cennego kolagenu. Ten w pełni naturalny produkt jest wzbogacony formułą antyoksydantów, która pozwala skórze zachować jędrność i elastyczność, a także chroni ją przed wczesnym starzeniem się. Co wiecej, przyczynia się również do utrzymania zdrowych włosów i paznokci. Naturalny kolagen do picia to produkt, który stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób pragnących zachować zdrowie i młody wygląd.

Więcej informacji na duocollagen.pl

DuoLife S.A. ul. Topolowa 22, Więckowice k/Krakowa, infolinia: 12 333 45 67

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here