O pięknej i gładkiej skórze marzy każda kobieta, jednak jej osiągniecie, nie jest proste. Aby uzyskać jedwabiście gładką skórę, konieczne jest stosowanie odpowiedniej diety, a także właściwe oddziaływanie na nią od zewnątrz. W tym drugim aspekcie pomocne będą kosmetyki i preparaty takie jak balsamy czy kremy. W drogeriach znajdziemy ich duże ilości. Specyfiki te mają różne składy oraz zapach, stąd każda z nas bez problemu wybierze ten odpowiedni dla siebie. Warto jednak wspomnieć, że oprócz kremów i balsamów na sklepowych półkach znajdziemy prawdziwy hit, którym jest jedwab do ciała. Zobacz, w czym on może pomóc i jak go stosować w codziennej pielęgnacji skóry.
Jedwab do ciała w domowej pielęgnacji – jakie jest zastosowanie jedwabiu w kosmetyce?
Jedwab jest substancją, która ma szerokie zastosowanie w kosmetyce zarówno tej pielęgnacyjnej, jak i kolorowej. Składnik ten możemy znaleźć w kremach i balsamach o działaniu wygładzającym. Proteiny jedwabiu wykorzystywane są także przy produkcji cieni do powiek, tuszów do rzęs czy lakierów do paznokci. Jest on także częstym składnikiem kosmetyków do włosów. Szampony i odżywki z jedwabiem dedykowane są włosom zniszczonym i osłabionym. Ich regularne stosowanie ma przywrócić im blask i sprężystości, a także utrwalić stylizację. Jedwab w płynie do włosów zapobiega również ich elektryzowaniu się, nadając tym samym gładkości. Tak szerokie zastosowanie jedwabiu w kosmetyce wynika z jego naturalnej elastyczności i sprężystości.
Jedwab do ciała w kremach i balsamach
Oprócz wyżej wymienionych właściwości jedwab dobrze radzi sobie z zatrzymywaniem i wiązaniem wody. Stąd też jego proteiny stosuje się w kosmetykach nawilżających, czyli kremach i balsamach do ciała. Zastosowany w nich jedwab nie wchłania się w głąb skóry, ale pozostaje na jej powierzchni, tworzą cienką warstwę. Jej celem jest zabezpieczenie skóry przed niekorzystnym wpływem środowiska. Ważną właściwością jedwabiu do ciała jest również to, że przypomina on naturalny budulec skóry, jakim jest kolagen.
Jak stosować jedwab do ciała?
Jedwab do ciała jest kosmetykiem łączącym w sobie właściwość balsamy nawilżającego i kremu. Przeznaczony jest przede wszystkim do skóry wrażliwej i przesuszonej, nie oznacza to jednak, że nie można go stosować do innego rodzaju skóry. Aby zauważyć efekty stosowania jedwabiu należy wmasowywać go w skórę systematycznie i regularnie. Sprawia to, że już po miesiącu stosowania dostrzeże się wyraźną poprawę – skóra będzie jędrniejsza i bardziej nawilżona. Jedwab do ciała pomaga również w hamowaniu procesów starzenia się. Osiągniecie takich efektów, jest możliwe dzięki zawartości w jedwabiu kwasy hialuronowego. W wielu preparatach dodatkowo występuje olej z nasion wiesiołka. Takie połączenie chroni skórę przed wysuszeniem, zatrzymując wodę w głębszych warstwach naskórka.
Jedwab do ciała można stosować zarówno na całe ciało, jak i tylko na twarz. Jego delikatna konsystencja sprawia, że preparat będzie się szybko wchłaniał, nie pozostawiając tłustej warstwy. Najlepiej nakładać go zaraz przed wyjściem z domu.
Jedwab do ciała – dla kogo?
Jedwab do ciała polecany jest osobom z cerą sucha i przesuszoną. Jednak po kremy i balsamy z jego dodatkiem mogą sięgać także osoby z cerą tłustą, mieszaną i łojotokową. W każdym przypadku będzie on przywracał jędrność i sprężystość, a także będzie odpowiedzialny z regulacje pracy gruczołów wytwarzających sebum. Produkty z domieszką jedwabiu to także kosmetyki hamujące procesy starzenia się. Substancja ta wspomaga procesy odbudowy komórkowej skóry, przywraca równowagę oraz poprawia kondycję.
Jedwab do włosów – jak stosować?
Płynny jedwab stosuje się nie tylko na ciało, ale i na włosy. Polecany jest on do suchy włosów. Można wykorzystywać go jako maseczkę, odżywkę lub kosmetyk wykańczający fryzurę, kutego nie należy spłukiwać. Przy stosowaniu jedwabiu na włosy należy jednak uważać i nie przesadzać z jego ilością. Ta może obciążać włosy i sprawiać, że będą wyglądały nieświeżo. Do włosów krótkich stosuje się tylko jedna krople specyfiku, do długich maksymalnie trzy. Preparat należy rozetrzeć w dłoniach i przeciągnąć po pasmach. Warto pamiętać, że jedwabiu nie stosuje się na całej długości włosów, najlepiej jest aplikować go od połowy po końce lub zupełnie na same końcówki. Dzięki temu lepiej się one układają i są odżywione. Dobrze też wiedzieć, że zbyt dużą ilość jedwabiu na włosach może przyczynić się do ich przetłuszczania się.
Jedwab to składnik, który ma szerokie zastosowaniem w kosmetyce. Coraz częściej występuje w kremach i balsamach. Dzięki temu, że łatwo się rozprowadza i szybko wchłania bardzo prosto go używać do codziennej pielęgnacji. Regularne stosowanie jedwabiu do ciała pozostawia skórę gładką, odprężoną i przyjemnie pachnącą. Preparaty z zawartości protein jedwabiu mogą stosować wszyscy bez względu na rodzaj skóry czy cery. Uniwersalny kosmetyk cieszy więc coraz większa popularności. Jego cena również nie jest wygórowana, dlatego dostępny jest dla każdego. Za jedwab do ciała trzeba zapłacić ok. 15 złotych – cena uzależniona jest od wielkości kosmetyku oraz danego producenta.