Jak wybrać dietę pudełkową dla cukrzyka?

0
1037

Jeśli chorujesz na cukrzycę, właściwe odżywianie i aktywność fizyczna są kluczowymi elementami zdrowego stylu życia. W ten sposób diety pudełkowe dla cukrzyków pomagają utrzymać odpowiedni poziom glukozy we krwi. Zwróć uwagę na to, co jesz i pijesz. Pamiętaj również o regularnej aktywności fizycznej. Oprócz tego ważną rolę odgrywają również leki na cukrzycę.

Co mogę jeść, jeśli mam cukrzycę?

Właśnie się dowiedziałeś, że chorujesz na cukrzycę? Boisz się, że musisz zrezygnować z jedzenia, które lubisz? Nie wpadaj od razu w panikę. Dobra wiadomość jest taka, że nadal możesz jeść swoje ulubione potrawy. Po prostu możesz jeść je w mniejszych ilościach lub rzadziej. Warto tutaj zwrócić uwagę na diety pudełkowe od profesjonalnej firmy. Zespół specjalistów wybierze dla Ciebie odpowiednią dietę, która z pewnością spełni Twoje potrzeby i oczekiwania.

Kluczem jest spożywanie różnych produktów spożywczych ze wszystkich grup żywności. Pamiętaj, by regularnie jeść posiłki w odpowiednich ilościach. Wtedy uchronisz się przed niebezpiecznymi skokami cukru. W dobrych dietach pudełkowych mogą się znaleźć np. :

  • warzywa,

  • owoce,

  • produkty pełnoziarniste,

  • białko,

  • nabiał (beztłuszczowy lub o niskiej zawartości tłuszczu),

Do gotowania potraw warto używać olejów zamiast masła, śmietany, tłuszczu, smalcu lub sztyftu.

Jakie potrawy i napoje powinni ograniczyć cukrzycy?

Cukrzyk powinien przede wszystkim ograniczyć smażone potrawy oraz produkty bogate w tłuszcze nasycone i trans. W dietach pudełkowych nie znajdziesz żywności bogatej w sól. Jeśli masz cukrzycę, unikaj słodyczy oraz napojów z dodatkiem cukru. Pij wodę zamiast słodzonych napojów.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Diety pudełkowe są odpowiednio zbilansowane. Niektóre osoby muszą jeść codziennie o tej samej porze. Inne mogą być bardziej elastyczne, jeśli chodzi o czas posiłków. W zależności od leków przeciwcukrzycowych lub rodzaju insuliny, być może będziesz musiał spożywać taką samą ilość węglowodanów o tej samej porze każdego dnia. Warto jednak wcześniej skorzystać z pomocy specjalisty.

Odpowiednia ilość jedzenia pomoże Ci kontrolować wagę i poziom glukozy. Jeśli masz nadwagę lub otyłość, potrzebujesz specjalistycznej diety. Przygotowując jadłospis profesjonalny dietetyk weźmie pod uwagę Twoją wagę, zapotrzebowanie kaloryczne i aktywność fizyczną.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here