Jak walczyć z łysieniem?

0
1330

Czy istnieją skuteczne metody walki z łysieniem? Zasadniczo jest nim przeszczep włosów – bardzo drogi zabieg chirurgiczny, który nie u każdego może być przeprowadzony. A przeszczepione włosy nie zawsze się przyjmują. Na szczęście istnieją sposoby na powstrzymanie łysienia, a nawet na jego częściowe odwrócenie.

Łysienie jest problemem, które może dotknąć każdego. Nauka wyszczególnia ponad 20 rodzajów łysienia np. łysienie łojotokowe, plackowate czy łysienie przemijające związane z przebytą choroba https://www.nanogen.pl/lysienie.html. Przyczyny mogą być więc naprawdę różne: od predyspozycji genetycznych po zmiany chorobowe. Problem łysienia dotyka zarówno kobiety jak i mężczyzn, lecz częściej właśnie Panów. Obie płcie cierpią z tego powodu na obniżone poczucie atrakcyjność i mniejszą pewność siebie. Z tego powodu warto poznać sposoby na walkę z łysieniem oraz metody kosmetycznego maskowania jego skutków.

Łysienie u mężczyzn łatwiej jest leczyć

Za łysienie plackowate u mężczyzn często odpowiadają geny. Jako pomoc z leczeniu łysienia tego rodzaju stosuje się kurację finasterydem, który hamuje wypadanie włosów. Finasteryd jest substancją czynna obecną w wielu lekach dla mężczyzn na receptę np. Androstatin czy Nezyr. Miesięczny zapas leku to koszt około 50zł, ale na odrost włosów trzeba poczekać. Czasami jedynym efektem jest zahamowanie łysienia, lecz można powiedzieć, że to już sukces sam w sobie.

W oczekiwaniu na efekty kuracji finasterydu warto stosować specjalistyczne kosmetyki maskujące prześwity i łyse placki. To np. kosmetyk z nanowłóknami Nanogen, który działa trochę jak spray do głowy. Obecne w kosmetyku nanowłókna przyczepiają się do włosów momentalnie zagęszczając łyse placki, dzięki temu defekt może być całkowicie niewidoczny już po kilku minutach. Dobrze jest mieć taki kosmetyk pod ręką, jeśli często mamy ważne spotkania służbowe lub towarzyskie. Opakowanie Nanogen kosztuje ok. 90 zł i wystarcza na 30 zastosowań. Nanowłókna mocno osiadają na włosach, nie osypują się, a usunąć je można tylko myjąc włosy. Więcej tutaj: https://www.nanogen.pl/.

Leczenie łysienia u kobiety jest trudniejsze, ale nie niemożliwe

Jak walczyć z łysieniem u kobiet? Tutaj sprawa jest nieco trudniejsza, ponieważ przyczyny bywają zazwyczaj skomplikowane. Dużo częściej związane są z zaburzeniami organizmu, a nie z uwarunkowaniami genetycznymi jak u mężczyzn. Leczenie łysienia u kobiet wymaga zawsze postawienia diagnozy przez lekarza. Czasami są to przejściowe problemy, związane np. ze zmianami hormonalnymi w okresie ciąży lub po porodzie. Można wspomagać się suplementami diety uzupełniającymi makroelementy, a także stosować preparaty zewnętrzne na skórę głowy. Na pewno warto stosować kosmetyki zagęszczające włosy w czasie trwania kuracji, które dodatkową maskują prześwitujące miejsca i pozwalają w kilka minut przywrócić fryzurze atrakcyjny wygląd.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here