Jak otrzymać zwolnienie L4 online?

0
280

Czujesz się po prostu fatalnie i na samą myśl o udaniu się do pracy masz ochotę zapaść się pod ziemię, ale jednocześnie jesteś świadom tego, że twój pracodawca raczej ci nie odpuści i nie pozwoli ci na bezpłatny urlop? W takim razie musisz załatwić sobie normalne zwolnienie lekarskie. Może to być jednak problematyczne, jeżeli jest niedziela wieczór, a ty nie masz pieniędzy na to, by umawiać się na bardzo drogie weekendowe wizyty w prywatnych gabinetach. Na szczęście konsultacja lekarska online na e-zwolnienie24h.pl kosztuje znacznie mniej. Śmiało możesz więc z niej skorzystać i przekonać się na własnej skórze, jak ona wygląda. Sposób działania internetowych konsultacji z lekarzami jest bardzo prosty i intuicyjny.

Zwolnienie L4 online

Na portalu internetowym, który ma ci umożliwić błyskawicznie i bezproblemowe załatwienie zwolnienia, najprawdopodobniej od razu znajdziesz specjalny formularz, który musisz po prostu wypełnić, aby dyżurujący lekarz jak najszybciej zapoznał się z twoją aktualną sytuacją. Wpisujesz początkowo różne informacje na swój temat. Zaznaczasz, czy jesteś uczniem, czy może już pracownikiem, a następnie podajesz imię i nazwisko, numer PESE oraz dane kontaktowe, czyli przeważnie numer telefonu oraz adres e-mail. Możesz zostać też poproszony o wskazanie swojego adresu zamieszkania. Jest to normalna procedura, którą nie powinieneś się przejmować czy jakkolwiek się jej obawiać.

Jako że zwolnienie L4 online musi zostać wystawione z jakiegoś konkretnego powodu, w następnym okienku ankiety zostajesz poproszony o zaprezentowanie swoich dolegliwości. Napisz o tym wszystkim, co chciałbyś przekazać lekarzowi, gdybyś tylko spotkał się z nim w cztery oczy. Opisz dokładnie wszystkie posiadane objawy i zaznacz też, od kiedy one występują, czyli wpisz datę początku zachorowania. Możesz też napisać o swoich przypuszczeniach względem posiadanej przypadłości oraz o tym, co robiłeś do tej pory, by wyzdrowieć. Na sam koniec zaznaczasz jeszcze, na jaki okres czasu chciałbyś otrzymać zwolnienie i podajesz NIP swojego pracodawcy. To by było na tyle.

W większości przypadków formularze są weryfikowane na korzyść pacjenta i pacjent ten otrzymuje pożądane zwolnienie lekarskie przez Internet. Nie jest to jednak sztywna reguła. Jeżeli bowiem specjalista uzna, że symulujesz i że wcale nie jesteś chory, może niestety odmówić ci wystawienia zwolnienia lekarskiego. To akurat dobra praktyka. Gdybyś sam był pracodawcą, nie chciałbyś przecież, aby twoi pracownic chodzili na lewe zwolnienia, migając się od wypełniania obowiązków.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here