Czym są choroby neurologiczne?

0
810

Wszelkie schorzenia neurologiczne spowodowane są nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego. Do najbardziej popularnych chorób z tej grupy zalicza się udar mózgu, chorobę Alzheimera oraz stwardnienie rozsiane. Najlepszą metodą na powrót do zdrowia jest stosowanie właściwej diety. Chorobami neurologicznymi zajmuje się lekarz neurolog np. neurolog z Onkolmed Warszawa.

Choroby neurologiczne

O chorobach neurologicznych mówi się w momencie występowania nieprawidłowości z ośrodkowym i obwodowym układem nerwowym. W obszarze tym znajdować się mogą niezbyt uciążliwe dolegliwości takie jak np. bóle głowy, a z drugiej strony także ciężkie i nieuleczalne choroby, prowadzące do całkowitego polegania na innych. Tak jest w przypadku stwardnienia zanikowego bocznego. Tak naprawdę ciężko do dziś stwierdzić co wywołuje te schorzenia, bywa, że w niektórych sytuacjach na nie złożyło się kilka dolegliwości, a czasem do końca nie wiadomo, co je spowodowało.

Rodzaje chorób neurologicznych – np. neurolog z Onkolmed Warszawa

Rodzaj choroby neurologicznej jest diagnozowany przez lekarzy neurologów np. neurolog z Onkolmed Warszawa. Ze względu na wady wrodzone i uwarunkowania genetyczne mogą pojawić się takie schorzenia jak choroba Huntingtona, rdzeniowy zanik mięśni, przepuklina oponowo-rdzeniowa czy migrena. Zaburzenia układu krążenia mogą wywołać udar mózgu, a nieprawidłowości układu odpornościowego prowadzić mogą do stwardnienia rozsianego czy zespołu Giulliana-Barrego. Zwyrodnieniowe choroby układu nerwowego przyczyniają się do wystąpienia choroby Parkinsona, Alzheimera czy Creutzfeldta-Jakoba. Infekcje, czyli różne wirusy, bakterie i grzyby wywołują zapalenie opon mózgowych. Dotąd nieznane przyczyny skutkują klastrowym bólem głowy, padaczką, encefalopatią wątrobową, czyli uszkodzeniami wątroby wynikającymi z zażywania leków, alkoholu,  przebytego wirusa czy wystąpienia krwotoku.

Symptomy schorzeń neurologicznych

Choroby neurologiczne objawiają się w bardzo zróżnicowany sposób. W przypadku wielu chorób dostrzeżono kilka objawów mogących wskazywać na występowanie tego typu schorzenia. Mowa tutaj o systematycznych bólach głowy, zawrotach głowy i omdleniach, zaburzeniach widzenia, ograniczeniu pola widzenia, trudnościach w mowie, nieprawidłowościach z koncentracją, uczuciu mrowienia bądź drętwienia w kończynach czy wreszcie problemach motorycznych.

Wsparcie neurologiczne

W wielu placówkach znajdują się Poradnie Neurologiczne świadczące fachową i kompleksową konsultacje dotyczącą dolegliwości centralnego układu nerwowego i nerwów obwodowych oraz schorzeń kręgosłupa. Są one prezentowane przez doświadczonych neurologów, cieszących się długoletnim zaufaniem wielu pacjentów. W Poradni można odbyć konsultację występujących chorób układu nerwowego, rozpocząć leczenie schorzeń centralnego układu nerwowego i nerwów obwodowych oraz przebyć badania. Lekarz neurolog odpowiada za szczegółowy wywiad z pacjentem, analizę wyników badań i informuje na temat dalszego leczenia. W kompetencji swej ma również możliwość zlecenia dodatkowych badań, by ustalić jak najbardziej trafną diagnozę i leczenie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here