tabletki antykoncepcyjne

W czasach preinternetowych musiałyśmy mieć się stale na baczności, trzymając w domu na zapas co najmniej jeden blister tabletek antykoncepcyjnych. Dziś w sieci można otrzymać receptę na pigułki szybko i skutecznie.

Zdalna Przychodnia – Recepta online

Każda z nas, jeśli przyjmowała doustne tabletki antykoncepcyjne przed 2000 rokiem, pamięta, jak się to odbywało. Pusty “listek” po pigułkach lądował w koszu na śmieci. W kolejnym tygodniu miałyśmy ulgę w przyjmowaniu tabletek i czekałyśmy na pojawienie się krwawienia. Kiedy mijał tydzień, zaglądałyśmy do apteczki po nowe opakowanie środków antykoncepcyjnych, a tam? Pusto! Dziś ratunkiem byłaby recepta online z zdalnaprzychodnia.pl, ale nie wtedy. Wówczas wielotygodniowe kolejki do gabinetów ginekologicznych były normą tak samo, jak dziś.

Zdalna Przychodnia

Wiele z nas miało swoje ratunkowe sposoby na uzyskanie tabletek antykoncepcyjnych i wzięcie pierwszej pigułki z opakowania w czas i w porę. Pomocne bywały np. panie farmaceutki w zaprzyjaźnionej aptece. Sprzedawały nam tabletki antykoncepcyjne, wierząc, że jak najszybciej postaramy się donieść receptę. Dziś byłaby to recepta przez internet. Wtedy próby zapisania się na jak najwcześniejszy termin wymagały znajomości w rejestracji przychodni. Niektóre szczęściary mogły poprosić znajome rejestratorki, aby skłoniły ginekologa do wystawienia recepty na pigułki antykoncepcyjne w chwili przerwy między pacjentkami. Te z nas, które nie dorobiły się znajomości w aptece, czy przychodni, miały w perspektywie miesiąc seksualnej wstrzemięźliwości. Opóźnione w czasie przyjęcie pierwszej tabletki po tygodniowej przerwie oznaczało bowiem zmniejszenie efektu antykoncepcyjnego w całym cyklu.

Dziś, dzięki internetowi, wygląda to zupełnie inaczej. Ewentualny stres redukuje recepta online z zdalnaprzychodnia.pl. Wystarczy dostęp do sieci i wolna godzina, a już możemy iść do apteki z receptą, stanąć w kolejce i bez nerwów zaopatrzyć się w tabletki antykoncepcyjne, które stale przyjmujemy, i w które zapomniałyśmy się zaopatrzyć na zapas.

Recepta online

Co jeszcze załatwia recepta przez internet? Antykoncepcja hormonalna to jedno. W sieci możemy także dostać receptę na pigułkę “dzień po”. Tak popularnie nazywa się środek antykoncepcyjny, który jest pomocny w sytuacji pęknięcia prezerwatywy lub gdy w inny sposób zawiedzie sposób zapobiegania ciąży, jakie stosujemy stale. W tym wypadku krótki czas załatwienia recepty (maksymalnie jedna godzina) jest jeszcze ważniejszy. Pigułkę “dzień po” trzeba bowiem przyjąć najwyżej 72 godziny po stosunku, w którego czasie nie byłyśmy zabezpieczone przed ciążą. Dzięki internetowi jest to łatwe do szybkiego realizowania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here