Okulary dla dziecka – jakie oprawki będą najlepsze?

0
1037

Gdy dziecko powinno nosić okulary, wielu rodziców zastanawia się, jakie oprawki sprawdzą się wtedy najlepiej. Podpowiadamy, na co warto zwrócić szczególną uwagę przy ich doborze!

W salonach optycznych możemy znaleźć szeroką paletę oprawek przeznaczonych dla najmłodszych. Dobór tych odpowiednich powinien bazować jednak nie tylko na ich estetyce, ale również na jakości ich wykonania oraz na bezpieczeństwie ich użytkowania, co ma duże znaczenie w przypadku najmłodszych dzieci.

O czym powinniśmy pamiętać wtedy, gdy chcemy wybrać odpowiednie oprawki okularowe dla dziecka?

Okulary powinny być dopasowane do kształtu twarzy dziecka

Dobre oprawki przeznaczone dla małego użytkownika powinny odpowiadać kształtowi i wielkości jego twarzy, aby w ten sposób zapewniać maksymalnie komfortowe użytkowanie.

Oprawki nie powinny uwierać na skroniach, pozostawiając na nich odcisków, także nie powinny naciskać za uszami. Również ważne jest dopasowanie ich na nosie, aby nie opadały w dół.

W przypadku najmłodszych dzieci stosuje się okulary posiadające specjalny pasek z tyłu, który umożliwia ich łatwe osadzenie na głowie i zapobiega ich spadaniu. Przy doborze okularów radzimy posłuchać rad dobrego fachowca. Doświadczony optyk Pabianice podpowie i na pewno zwróci uwagę na szczegóły, które dla nas mogą wydawać się nieistotne.

Okulary powinny być lekkie

Czasy, gdy okulary sporo ważyły, odeszły już w niepamięć. Aktualnie zamiast ciężkich i tłukących się szkieł wykorzystuje się te wykonane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, które są bardzo lekkie.

Także zwróćmy uwagę na ciężar oprawek, ponieważ te zbyt ciężkie mogą powodować dyskomfort w noszeniu.

Okulary powinny posiadać futerał

Aby zabezpieczyć okulary przed uszkodzeniem mechanicznym, do oprawek powinniśmy dokupić także odpowiedni futerał. Niektórzy producenci dodają także etui na okulary za darmo do swoich oprawek. W przypadku dzieci jest to szczególnie istotny element, który warto posiadać. Dzieci często nie przywiązują wagi do miejsca i sposobu przechowywania okularów i nauczenie od najmłodszych lat jak obchodzić się z okularami, może zaoszczędzić nam mnóstwo czasu i pieniędzy.

Okulary powinny podobać się dziecku

Nie zapominajmy również o tym, że oprawki okularowe powinny przypaść do gustu ich właścicielowi.

Wobec tego podczas wizyty w salonie optycznym warto pozwolić dziecku na przymierzenie różnych modeli oprawek oraz wybranie takich, kore będą odpowiadały mu najbardziej pod względem estetyki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here