Okulary dedykowane osobom pracującym w pomieszczeniach

0
346

Okulary są akcesorium, które ułatwia życie i pozwala na swobodne poruszanie się po świecie milionom osób. Stały się jednym z przełomowych wynalazków, który każdego dnia towarzyszy dzieciom i dorosłym. Wśród nich znajdują się zarówno przedmioty korygujące, które wyostrzają wzrok, jak również ochronne, które zabezpieczają go przed szkodliwymi wpływami środowiska. Specjalnością dla osób, które mają wygórowane potrzeby ze względu na tryb życia i pracy, są okulary do pracy w pomieszczeniach. Czym się charakteryzują i czy warto po nie sięgnąć?

Specyfika pracy biurowej

Wiele osób pracujących w biurze i noszących jednocześnie okulary narzeka na wzrok. Jest on zmęczony, akomodacja następuje powoli i pomimo dobrych szkieł, często pojawia się wrażenie, iż nie wszystko jest idealnie wyraźne.

Niestety, te często spotykane problemy to efekt „przyzwyczajenia” oczu do stałej odległości – około 40 cm od kartki papieru czy ekranu komputera. Po długotrwałej pracy z tekstem wzrok może bardzo powoli przyzwyczajać się do zmiany punktu jego skupienia, którą może być koleżanka z pracy, szef albo tablica podczas szkolenia.

Z jeszcze większymi problemami borykają się osoby, które do wyraźnego widzenia na niewielkie odległości i na duże wymagają dwóch różnych par okularów. A co z odległościami pośrednimi? W pracy biurowej to one są najczęstsze, a może się zdarzyć, że jednocześnie są najtrudniejsze do wyraźnego oglądania.

Okulary o dwóch ogniskowych

Naprzeciw osobom, które muszą dobrze widzieć na bliskie i średnie odległości, wychodzi salon optyczny Okularium, proponując okulary do pracy w pomieszczeniach. Charakteryzują się one dwiema strefami, umieszczonymi jedna nad drugą. Dolna część szkła służy do bliżej, natomiast górna do odległości pośrednich, sięgających nawet do 4 m.

Dzięki temu okulary obejmują pełen zakres odległości, które standardowo są niezbędne w pracy biurowej. Pozwalają na swobodne korzystanie z komputera, wypełnianie dokumentów i jednoczesne skupienie uwagi na kliencie, znajdującym się nieopodal. Jego twarz dzięki tym okularów na pewno nie będzie rozmazana i trudna do zapamiętania!

Idealnie spełnią swoją funkcję także w innych zawodach i sytuacjach życiowych. Mogą być noszone każdego dnia, pozwalając na łatwiejsze poruszanie się w świecie, w którym dobry wzrok jest niemal wymogiem. Wspomogą nawet tak błahe czynności, jak dostrzeżenie numeru autobusu i czytanie rozkładu jazdy. Doskonale będą czuli się w nich nauczyciele, lekarze czy majsterkowicze, którzy również skorzystają z możliwości szkieł progresywnych.

Obszar peryferyjny

Okulary do pracy biurowej posiadają ostre pole widzenia w swojej środkowej części. Ze względu na ich konstrukcję, po bokach szkieł występuje tak zwany obszar peryferyjny, który charakteryzuje się nieco mniej wyraźnym obrazem. Jest to jednak tylko niewielki mankament, doskonale rekompensowany przez możliwości, związane z oglądaniem dwóch różnych odległości bez zmiany okularów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here