Less waste w pielęgnacji – jakie kosmetyki kupować, aby nie szkodzić środowisku

0
366

Nasze środowisko jest coraz bardziej zanieczyszczone. Świadomość tego, że nie jesteśmy już w stanie opędzić się od śmieci bywa przygnębiająca. Skłania jednak również do działania. Możemy być piękne, a jednocześnie skutecznie redukować ilość odpadów w naszym otoczeniu. Zachęca nas do tego idea less waste. Jej zwolenników można wskazać również wśród producentów i odbiorców kosmetyków. Co przy tym warte podkreślenia, z roku na rok jest ich coraz więcej.

Pielęgnacja less waste – najważniejsze zasady

Pielęgnacja less waste zaczyna robić furorę także w Polsce, warto więc zapoznać się z jej podstawowymi zasadami. Najważniejsza mówi o tym, aby bazować na naturalnych kosmetykach charakteryzujących się uniwersalnym działaniem oraz na tych, które możemy wykonać samodzielnie sięgając po glinki, oleje i hydrolaty oraz wiele składników już znajdujących się w naszym domu takich jak choćby kawa i miód. Jedną z jej naczelnych zasad jest też prostota. Nie potrzebujemy przecież wcale pękającej w szwach kosmetyczki, aby wyglądać naprawdę dobrze. Często już jeden kosmetyk naturalny może posłużyć do mycia twarzy. Ciała i włosów, a skoro jest skuteczny – nie ma powodu, aby szukać dla niego zamienników. Warto pamiętać i o tym, że środowisku szkodzą nie tylko same kosmetyki, ale i opakowania, w których są sprzedawane. Wiele z nich nie może być już poddanych recyklingowi zwiększając liczbę odpadów, z którymi musi się zmagać nasza planeta.

Może się wydawać, że wprowadzenie w życie idei less waste nie jest proste. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że w świecie kosmetyków dokonuje się swoisty przełom. Kosmetyki naturalne zajmują coraz więcej miejsca na sklepowych półkach, nie brakuje przy tym zarówno mydeł w kostkach idealnych do mycia twarzy i włosów, jak i olejów roślinnych o właściwościach uniwersalnych, które mogą zastąpić zarówno balsam, jak i krem. Kosmetyki bliskie naturze, wolne od parabenów, sztucznych barwników i konserwantów mają zresztą jeszcze jedną zaletę, z istnienia której dobrze jest zdawać sobie sprawę. Są idealną opcją dla wszystkich tych osób, które zmagają się z niedostatkami skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień.

Nie tylko kosmetyki – akcesoria less waste

Nie tylko kosmetyki naturalne mogą odpowiadać idei less waste w pielęgnacji. W ofercie drogerii coraz częściej możemy natknąć się także na akcesoria, które pomagają nam dbać o siebie nie generując niepotrzebnych odpadków. Można je wykorzystywać latami, a ich wysoka jakość sprawia, że przez cały ten czas sprawdzają się równie dobrze. Doskonałym przykładem wydaje się w tym kontekście choćby specjalna szczotka przeznaczona do dbania o skórę. Szczotkowanie ciała jest reklamowane jako rozwiązanie, które z powodzeniem może zastąpić kosmetyki peelingujące. Ma działanie ujędrniające, a ponieważ przyspiesza mikrokrążenie, może okazać się wyjątkowo skutecznym sposobem walki z prześladującym kobiety cellulitem. Warto zwrócić też uwagę na to, że znakomicie relaksuje i może być sposobem na pozbycie się niepokoju i napięcia po ciężkim dniu.

Szczotka do ciała nie jest jedynym rozwiązaniem, które można zaliczyć do grona akcesoriów less waste. Coraz więcej kobiet rezygnuje z podpasek i tamponów na rzecz kubeczków menstruacyjnych. Wyjątkowo popularne są też biodegradowalne patyczki higieniczne zastępujące powoli te, które powstają z wykorzystaniem plastiku. Zachwycają także bambusowe ściereczki przeznaczone do ścierania demakijażu. Pozwalają na bardzo precyzyjną pielęgnację, a ich utrzymanie w czystości jest na tyle nieskomplikowane, że zajmuje zaledwie kilka chwil.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here