Jak zagwarantować sobie udaną wizytę w salonie masażu? Na to warto zwrócić uwagę!

0
206

Masaż to zabieg, który przynosi korzyści dla ciała pod względem fizycznym i psychicznym. Niegdyś traktowany głównie jako zabieg leczniczy, dziś często wybierany również po to, by poradzić sobie ze stresem, napięciem i zafundować sobie relaks.

Wybór salonu masażu i specjalisty to jednak dopiero początek. Jak zagwarantować sobie udaną wizytę? Na co warto zwrócić uwagę i w jaki sposób się przygotować, aby masaż przyniósł oczekiwane efekty?

Wybór odpowiedniej placówki i specjalisty

Przede wszystkim trzeba się zastanowić, w jakim celu wybieramy się na masaż. Inaczej wygląda zabieg masażu klasycznego, który ma przynieść ukojenie i relaks, a odmiennie np. masaż leczniczy czy sportowy. W inny sposób przygotowujemy się do takiego zabiegu, a także na różne kwestie zwracamy uwagę, wybierając salon masażu czy specjalistę.

Warto zapoznać się z co najmniej kilkoma ofertami różnych placówek, poszukać opinii, ewentualnie skonfrontować zdobytą wiedzę z poleceniami rodziny czy znajomych. Pomocą w wyszukaniu odpowiedniego miejsca będzie również strona https://gabinetymasazu.pl/, na której dostępne są oferty salonów masażu z różnych miast.

Szukajmy specjalistów, osób mających doświadczenie i będących w stanie zaoferować nam pożądane efekty, a także bezpiecznie przeprowadzony zabieg masażu. Jest to szczególnie ważne, jeśli borykamy się z jakimikolwiek schorzeniami przewlekłymi lub mamy za sobą kontuzję bądź operację.

„Spokojna” głowa i luźny ubiór

Każdy rodzaj masażu ma przynieść ukojenie ciału, relaks i odprężenie. Aby jednak masaż faktycznie był dla nas przyjemnością, zaplanujmy go odpowiednio wcześniej. Chodzi o to, aby mieć wolny czas przed zabiegiem, który poświęcimy tylko sobie, na uspokojenie się i wyciszenie. Dzięki temu w trakcie masażu będziemy cieszyć się chwilą, korzystać z tego czasu, bez myślenia o problemach czy obowiązkach.

Zadbajmy także o to, aby po masażu mieć trochę wolnego czasu. Nasze ciało będzie rozgrzane, rozluźnione, ale i możemy odczuwać dyskomfort czy ból, jeśli wybraliśmy zabieg leczniczy bądź sesję terapii manualnej. Potrzebujemy móc pozwolić sobie na dalszy odpoczynek i relaks, a nie od razu rzucanie się w wir pracy czy innych obowiązków.

Dodatkowo na masaż wybierzmy luźny ubiór, odzież, która nie krępuje ruchów, łatwo ją zdjąć i ponownie ubrać, a podczas zabiegu nie przeszkadza nam oraz osobie masującej.

Lekki posiłek na kilka godzin przed masażem

W trakcie masażu najczęściej leżymy na brzuchu, a nasze ciało jest głaskane, ugniatane i uciskane w różnych miejscach. Zjedzmy zatem lekki posiłek na co najmniej kilka godzin przed masażem. Unikajmy ciężkich i tłustych potraw czy wzdymających produktów, ponieważ podczas zabiegu będziemy odczuwać dyskomfort.

Wszystkie powyższe wskazówki pozwolą nam sprawnie znaleźć odpowiedni salon masażu i specjalistę. Dzięki nim będziemy również właściwie przygotowani do zabiegu, a sam masaż przyniesie wymarzony relaks i wpłynie korzystnie na nasze samopoczucie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here