Czym są poduszki ortopedyczne i dlaczego warto z nich korzystać?

0
147

Sen ma ogromne znaczenie dla utrzymania dobrego zdrowia i samopoczucia. Jego jakość w dużej mierze zależy od tego, na czym śpimy i z jakich akcesoriów na co dzień korzystamy. Znaczenie ma tu jednak nie tylko samo łóżko i materac, lecz także poduszka, na której w nocy spoczywa nasza głowa i odcinek szyjny kręgosłupa. Co ciekawe, standardowe poduszki ze sztucznym lub naturalnym wypełnieniem, nie są w stanie zapewnić nam właściwego podparcia w czasie snu. Zamiast nich warto więc wybrać polecane przez specjalistów rozwiązanie – poduszki ortopedyczne.

Czym poduszki ortopedyczne różnią się od zwykłych poduszek do spania?

W łóżku spędzamy ok. 8 godzin dziennie. Warto więc zapewnić sobie odpowiednie warunki snu po to, aby rano obudzić się w pełni wypoczętym i zregenerowanym. Jednym z kluczowych akcesoriów, które wywierają ogromny wpływ na jakość naszego snu, jest poduszka. W dzisiejszych czasach mamy do wyboru już nie tylko standardowe poduszki dostępne w różnych rozmiarach, lecz także specjalne poduszki ortopedyczne. Są to rozwiązania o charakterystycznym kształcie, najczęściej wykonane ze specjalnych pianek termoelastycznych.

Wbrew pozorom i nieco na przekór swojej nazwie, poduszki ortopedyczne nie są przeznaczone do użytkowania jedynie dla osób, które cierpią na problemy natury ortopedycznej. Z powodzeniem może po nie bowiem sięgnąć bowiem każdy, komu zależy na zdrowiu swojego kręgosłupa oraz skutecznym, regenerującym nocnym wypoczynku. Pod pojęciem poduszki ortopedycznej kryje się bowiem akcesorium do spania o ergonomicznym kształcie, którego kluczowym zadaniem jest utrzymywanie naturalnej krzywizny kręgosłupa.

Dlaczego warto spać na poduszce ortopedycznej? Jakie korzyści wiążą się z jej użytkowaniem?

poduszki ortopedyczne

Poduszki ortopedyczne skutecznie odciążają kręgosłup, pozwalając mięśniom odpocząć i zregenerować się w czasie snu. Ich użytkowanie pozytywnie wpływa więc nie tylko na samą jakość nocnego wypoczynku, która ulega znacznej poprawie, lecz także na nasze samopoczucie w ciągu dnia. Najprościej rzecz ujmując, poduszki ortopedyczne sprawiają, że wstajemy z łóżka wyspani i wypoczęci, bez bólu pleców i uczucia sztywnego karku. Dzięki temu możemy lepiej funkcjonować w ciągu dnia i czerpać więcej satysfakcji z życia.

Poduszki ortopedyczne są produkowane ze specjalnych pianek poliuretanowych, które posiadają pewne specyficzne właściwości. Jedną z nich jest tzw. pamięć kształtu. Dzięki niej poduszka reaguje na temperaturę naszego ciała, a pod wpływem jego ciepła staje się miękka i plastyczna, zapewniając optymalne podparcie dla szyi i barku w czasie snu.

Jakby tego było mało, poduszki ortopedyczne są akcesoriami przyjaznymi alergikom – nie pochłaniają bowiem kurzu oraz nie stwarzają warunków sprzyjających rozwojowi roztoczy, bakterii i innych mikroorganizmów. Są więc przyjazne nie tylko dla naszego kręgosłupa, lecz także dla skóry. Wysokiej jakości poduszki ortopedyczne nie ulegają także odkształceniom, co pozwala korzystać z nich przez naprawdę długi czas – z korzyścią dla swojego zdrowia i dobrego samopoczucia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here