Co zyskujesz, kupując dobrowolne ubezpieczenie medyczne?

0
3831

Wszyscy doskonale wiemy, że problemy zdrowotne nie mogą czekać i najlepiej rozwiązywać je od razu. Często niepozorne objawy mogą zwiastować poważną chorobę, nie bagatelizujmy zatem żadnych z nich.

Polegając jednak wyłącznie na Narodowym Funduszu Zdrowia, możemy poważnie się zawieść, co będzie miało oczywiście spory wpływ na nasze zdrowie. Pełne przychodnie, wizyta po kilku dniach, płatne badania, a wizyta u specjalisty po kilku miesiącach. Dlatego o opiekę medyczną lepiej zatroszczyć się samemu.

Prywatna polisa zdrowotna

Dlaczego Polacy coraz częściej decydują się na zakup ubezpieczenia zdrowotnego? To proste – nie mogą liczyć na opiekę zdrowotną w ramach NFZ. Gdy zdarzy się złapać grypę – trzeba czekać kilka dni na wizytę u lekarza. A jeśli zleci już kontrolne badania – podczas pobierania krwi wielu dowie się, że za badanie musi zapłacić, ponieważ usługi wykonuje firma zewnętrzna.

To punkt zapalny – po takiej sytuacji staramy się uniknąć podobnych i na przyszłość udajemy się do prywatnej przychodni, gdzie za zapłacone usługi możemy cieszyć się ich jakością. O ile problemy zdrowotne są sporadyczne, możemy udźwignąć finansowo ceny prywatnej opieki medycznej, jednak gdy problemy zaczynają nawracać lub wymagają długiego leczenia – prywatne leczenie może nas pogrążyć finansowo.

Dopiero w takiej sytuacji zaczynamy szukać alternatywy – prywatna opieka, lecz w niedrogiej cenie. Wówczas znajdujemy właśnie prywatną polisę zdrowotną i okazuje się, że mogliśmy o tym pomyśleć wcześniej – w niewysokiej cenie możemy zapewnić sobie szeroki zakres opieki medycznej, bez dopłat i bez kolejek. Dobrym rozwiązaniem jest ubezpieczenia zdrowotne na www.ubezpieczeniaonline.pl.

Polisa zdrowotna polega na udostępnieniu opieki medycznej na wysokim poziomie w zamian za stały abonament. Zaczynamy zastanawiać się czy 50 -150 zł to dużo, jak na taką polisę – ale wtedy zapominamy o jednym. Większość z nas posiada ubezpieczenie zdrowotne, ponieważ w ramach zatrudnienia na umowę o pracę – nasza pracodawca ma obowiązek opłacenia nam ubezpieczenia zdrowotnego. Z tego powodu każdego miesiąca pobiera z naszego wynagrodzenia aż 9% pensji.

Oznacza to, że przy najniższych w Polsce dochodach – kwota wynosi ok. 160 zł. Oczywiście – jeśli zarabiamy więcej – wysokość składki również jest wyższa. Tym bardziej przykry jest fakt, że pomimo tak dużych środków, jakie są nam pobierane z wynagrodzenia każdego miesiąca – jakość opieki oferowanej przez NFZ jest tak niski.

Co możemy zyskać z polisy zdrowotnej?

Zanim przystąpimy do zakupu – warto wcześniej zorientować się – co możemy zyskać kupując polisę zdrowotną oprócz łatwego dostępu do opieki medycznej. Dobrze o tym wiedzieć, by móc dopasować ofertę do swoich potrzeb, a te są zupełnie inne – gdy np. uprawiamy kontuzjogenny sport, chorujemy na tarczycę lub wrzody żołądka, albo dopiero zaczynamy chorować i potrzebne będą nam badania.

Polisa zdrowotna może zaoferować:

  • Darmowe badanie rezonansem magnetycznym;
  • Darmową tomografię komputerową;
  • Do 466 badań diagnostycznych;
  • Do 65 lekarzy różnych specjalizacji;
  • Rehabilitację;
  • Szczepienie przeciw grypie;
  • Szczepienie przeciw WZW typu A i B;
  • Szczepienie przeciw odkleszczowemu zapaleniu opon mózgowych;
  • Wizyty domowe lekarza.

Ponadto większość firm ubezpieczeniowych oferuje ponad 1000 placówek, z którymi współpracuje, na terenie całej Polski. Możemy również skorzystać z całodobowej infolinii medycznej – jeżeli zatem nagle coś się zacznie dziać ze zdrowiem naszym lub kogoś bliskiego – możemy skorzystać z fachowej porady.

Polisa zdrowotna pozwala skorzystać z wizyty u lekarza pierwszego kontaktu w tym samym dniu, w którym zajdzie u nas taka potrzeba, na wizytę u specjalisty czekać możemy maksymalnie kilka dni roboczych i nie potrzebujemy skierowania, a większość badań wykonamy darmowo. Ponadto wizytę możemy umówić online lub przez SMS-a, co również jest sporym ułatwieniem – nie ma nic gorszego podczas choroby niż konieczność udania się z gorączką, męczącym kaszlem czy katarem do przychodni w celu zapisania się na wizytę za kilka dni.

Koszt polisy zdrowotnej

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne nie musi nas wcale sporo kosztować. Możemy wybrać składkę roczną (od 43 zł – np. AXA Assistance) lub miesięczną (np. 40 zł – Prudential). W zależności od tego – co wybierzemy, cena może się różnić. To, ile kosztuje ubezpieczenie zdrowotne w www.ubezpieczeniaonline.pl, zależy od ilości badań, które wybierzemy, listy lekarzy, których możemy potrzebować lub dodatkowych rzeczy jak np. szczepienie przeciw grypie.

Wybierając umowy dodatkowe – np. ochronę na raka lub poważne zachorowania – możemy podnieść wysokość składki, jednak wybierając niedrogie ubezpieczenie, taki koszt nie będzie zbyt wysoki. Warto rozważyć dodatkową ochronę, ponieważ zapewni nam ona fachową i szybką pomoc w razie zachorowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here