Żele do paznokci hybrydowych – przedłużanie paznokci w domu

0
389

Samodzielne przedłużanie paznokci nie jest trudne. Coraz chętniej wybieraną metodą przeznaczoną do samodzielnego wykonywania są żele do paznokci hybrydowych. Co będzie potrzebne do ich wykonania? Cały zestaw żelowy zawiera – bazę do hybryd, top, oraz lakier o wybranym kolorze. Poniżej podpowiadamy – jak poprawnie wykonać paznokcie żelowe oraz nałożyć lakier hybrydowy.

Przygotowanie do żelu i hybryd – jak się za to zabrać?

Przygotuj narzędzia do manicure: pilnik, gilotynę lub cążki do paznokci, szczotkę do paznokci, kostkę, pędzelek, waciki bezpyłowe, a także jeśli masz: kopytko i szczypce. Ponadto, konieczne będą: baza żelowa, żel UV budujący, lakier hybrydowy, płyn dezynfekujący i oliwkę do naskórków.

Potrzebna będzie także lampa do utrwalania bazy i lakieru. Urządzenia takie nie są drogie, a ich zaletą jest duża trwałość oraz możliwość usztywnienia płytki paznokcia w ciągu kilkudziesięciu sekund. Sam zestaw kosmetyków do paznokci żelowych również nie jest dużym wydatkiem.

Nakładanie żelu do hybryd – dla niewprawionych

Jeśli na twoich paznokciach znajdują się już paznokcie żelowe, rozpocznij od ich usunięcia. Możesz to zrobić za pomocą frezarki, pilnika, bądź kosmetyków – zmywacza lub specjalnych removerów.

Gdy paznokcie są gotowe, należy usunąć nadmiar naskórka oraz obciąć odstającą część płytki. Możesz wyprofilować ich krawędzie zgodnie ze swoim uznaniem. Następnie, za pomocą pędzelka oczyść ich powierzchnię z powstałego pyłu. Gdy będzie całkowicie gładka, możesz rozpocząć nakładanie kosmetyków.

Odtłuszcz płytkę paznokcia cleanerem. Następnie nałóż primer, który zwiększy przyczepność żelu. Po nim nałóż cienką warstwę żelu podkładowego. Po tym utwardź paznokcie w lampie, zgodnie z czasem podanym na opakowaniu kosmetyków. Powinien wynosić od 15 do 120 sekund. W przypadku lamp LED jest to zazwyczaj nieco krótszy czas naświetlania.

Następnie, nałóż warstwę żelu budującego, dopasowując jego kształt do zamierzonego rezultatu. Możesz za jego pomocą znacząco przemodelować kształt paznokcia, nakładając go i naświetlając w kilku turach. Po wszystkich przemyj powierzchnię paznokcia cleanerem, wygładź pilnikiem i oczyść z nadmiaru pyłu.

Po tym pora na nałożenie jednej lub dwóch warstw lakieru. Należy pokryć nimi dokładnie całą powierzchnię paznokcia. Pomiędzy jedną a drugą warstwą warto naświetlić płytkę raz jeszcze. Po wszystkim usuń odstające części za pomocą kopytka.

W ostatnim kroku nałóż warstwę wierzchnią – czyli wybrany top. Utrwali on płytkę paznokcia. Całość ponownie przemyj cleanerem oraz, jeśli trzeba, zaaplikuj odpowiednie kremy odżywcze lub oliwkę na naskórki.

Hybrydy na paznokciach żelowych – trwałe i efektowne

Paznokcie żelowe cieszą się coraz większą popularnością – zarówno w salonach kosmetycznych jak i wykonywane samodzielnie. Pozwalają na wyprofilowanie i przedłużenie płytki paznokcia zgodnie z własnymi preferencjami. Lakiery hybrydowe mogą z powodzeniem utrzymywać się przez okres 3 tygodni. Przez ten czas, ich powierzchnia jest nieskazitelnie gładka, a kolor głęboki i efektowny.  

Po paznokcie żelowe sięgają często kobiety cierpiące z powodu kruchych, łatwo łamliwych paznokci. W ich przypadku, żele UV gwarantują możliwość trwałego przedłużenia i wzmocnienia płytki paznokcia, która będzie wytrzymalsza na potencjalne urazy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here