Trendy w stylizacji paznokci

0
1121

Umiejętnie dobrana technika zdobienia paznokci może stanowić doskonałe uzupełnienie zarówno klasycznej kreacji, jak i mniej oficjalnego stroju. Zadbane dłonie w niezwykły sposób potrafią też poprawić nastrój i sprawić, że nawet codzienne obowiązki upływają w miłej atmosferze. Wpływ paznokci na samopoczucie jest trudny do przecenienia, dlatego też warto poznać aktualne trendy, wiedzieć co jest ważne i na co należy zwrócić uwagę podczas zabiegów manicure.

Baby boomer – codziennie i od święta

Baby boomer to trend stylizacyjny, który przebojem podbił zarówno salony, jak i ulice. Stanowi on rozwinięcie dobrze znanej i od dawna cenionej koncepcji manicure typu french., który w wersji klasycznej polega na pomalowaniu starannie opiłowanych paznokci dwoma, zazwyczaj pastelowymi kolorami lakieru. Płytkę pokrywamy kolorem jak najbardziej zbliżonym do naturalnego, natomiast część paznokcia znajdująca się poza opuszkiem palca malowana jest na kolor biały. Tak przygotowane paznokcie zapewniają świeży wygląd, który jednocześnie jest na tyle uniwersalny, że bez problemu uda się go dopasować do niemal każdej stylizacji.

Baby boomer stanowi rozwinięcie tej koncepcji. Kolory nadal są jasne, choć w tym wypadku można pokusić się o nieco bardziej kontrastowe zestawienia. Typowa dla manicure francuskiego ostra linia odcięcia, jest w przypadku baby boomer mocno rozmyta, a barwy przenikają się w sposób płynny. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby płytka paznokcia pozostawała w jasnym, naturalnym odcieniu, a jego skraj akcentowany był mocną, przeciwstawną barwą. Istotną cechą tego typu zdobienia jest płynność przejścia kolorystycznego. Wykonanie manicure baby boomer jest nieco bardziej pracochłonne i wymaga więcej czasu niż techniki klasyczne, jednak osiągnięty efekt zdecydowanie jest wart poświęconego wysiłku.

Jak wykonać manicure baby boomer?

Podstawą sukcesu jest dobór odpowiednich lakierów. Produkty do paznokci dostępne są w szerokim wyborze i cechują się ogromną rozpiętością cen. Szukając rozwiązań, które skutecznie połączą najwyższą jakość z rozsądnym poziomem kosztów, warto zapoznać się z ofertą DUOGEL. Znajdziemy tu nowoczesne lakiery hybrydowe, gwarantujące nie tylko łatwość aplikacji, ale też dużą trwałość koloru. Zastosowanie innowacyjnych receptur i w pełni profesjonalny cykl produkcyjny zapewnia satysfakcję i pełnię komfortu. W asortymencie firmy napotkamy gamę kolorystyczną, która z powodzeniem zaspokoi nawet najbardziej wybredne gusta i sprawdzi się tak na co dzień, jak i podczas bardziej oficjalnych okazji.

Dysponując produktami najwyższej jakości, możemy przystąpić do zabiegów pielęgnacyjnych. Po przeprowadzeniu standardowych czynności typowych dla każdego rodzaju manicure płytki paznokci powinny zostać starannie pokryte bazą, a po jej utwardzeniu można przystąpić do koloryzacji. W tym celu używamy dwóch kolorów, nic nie stoi na przeszkodzie, by były to zestawienia kontrastowe. Charakterystyczne przejście tonalne możliwe będzie do uzyskania przy użyciu dedykowanej gąbeczki. Warto uzbroić się w cierpliwość, czynność ta wymaga nieco wprawy i pierwsze efekty mogą odbiegać od oczekiwań. Warto jednak poświęcić im nieco czasu – efekt zachwyci każdego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here