Rozwiązanie dla osób, które cierpią z powodu nietrzymania moczu

0
426

Nietrzymanie moczu to przykra dolegliwość, która może spotkać osoby w każdym wieku. Jest często powodem nie tylko dyskomfortu i wstydu, ale również ograniczenia aktywności życiowej. W celu poprawy jakości życia osób, które na nią cierpią, opracowano specjalne wkładki oraz pieluchomajtki, mające na celu rozwiązanie tego intymnego problemu.

U kogo może pojawić się nietrzymanie moczu?

Nietrzymanie moczu często kojarzone jest z osobami starszymi lub niepełnosprawnymi w stopniu ciężkim. Jednak nie tylko one mogą cierpieć z jego powodu. Również osoby posiadające inne schorzenia, jak choćby zapalenie pęcherza czy choroby prostaty, mogą doświadczyć tej przykrej dolegliwości.

Inkontynencja to również przypadłość niektórych kobiet w ciąży oraz będących po porodzie. Wynika wówczas zazwyczaj z osłabienia mięśni dna miednicy i może stać się poważnym problemem pań, które chciałyby powrócić do swojej normalnej aktywności.

Pieluchomajtki i wkładki urologiczne dla dorosłych

Osoby dorosłe, które chciałyby prowadzić normalny tryb życia pomimo swojej dolegliwości, muszą wykorzystywać specjalne środki higieniczne, które pozwolą im na zachowanie komfortu i higieny, a także zapobiegną przykrym, wstydliwym sytuacjom. Pierwszym z tych środków są wkładki urologiczne, przeznaczone przede wszystkim dla osób, które doświadczają dolegliwości w małym stopniu.

Osobom cierpiącym na średnie lub ciężkie nietrzymanie moczu polecane są pieluchomajtki, odznaczające się większą chłonnością niż wkładki urologiczne i lepiej zabezpieczające przed skutkami choroby. Wszystkie zaopatrzone są także w specjalne rzepy i pasy mocujące, które gwarantują dobre ich dopasowanie do talii i bioder, co pozwala uniknąć przeciekania. Jest to szczególnie istotne u osób z ciężką postacią choroby, zwłaszcza, jeśli są osobami leżącymi i wymagają stałej opieki.

Pieluchomajtki dla dorosłych w celu zapewnienia świeżości i większej higieny wyposażone są w specjalny absorbent neutralizujący zapachy oraz odznaczający się wysoką chłonnością. Z kolei zamontowany w nich wskaźnik pokazuje, kiedy należy je wymienić, co jest szczególnym ułatwieniem dla opiekunów osób leżących.

Różne rodzaje chłonności

Wybierając pieluchomajtki dla osób dorosłych warto zwrócić uwagę nie tylko na ich rozmiar, ale również na odpowiednią chłonność. Produkty podzielone są na cztery kategorie, które pomagają w dopasowaniu odpowiednich pieluchomajtek dla danej osoby.

Produkty z pierwszym i drugim stopniem chłonności polecane są osobom, które są samodzielne, choć mogą mieć ograniczoną mobilność. Sprawdzają się szczególnie dobrze za dnia u osób, które cierpią na średni stopień inkontynencji. Z kolei poziom trzeci i czwarty charakteryzuje bardzo wysoka chłonność, doskonale sprawdzająca się u osób leżących i niesamodzielnych, które wymagają stałej opieki. Są szczególnie polecane na noc, gdyż dzięki wysokiej chłonności najlepiej gwarantują spokojny sen.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here