Potrzebujesz więcej siły? Jest na to skuteczny sposób

0
693

Sportowcy, amatorzy ćwiczeń oraz wszyscy, którzy lubią aktywność fizyczną, często wspomagają się suplementami diety. Dzięki nim dostarczamy do organizmu najpotrzebniejsze witaminy i minerały. Czy zwiększą one naszą siłę?

Kreas w języku greckim oznacza mięso. Od tego słowa pochodzi nazwa kreatyna. Jest to związek chemiczny, który naturalnie występuje u ludzi oraz zwierząt w mięśniach i ścięgnach. Ponadto spotkać go można w wątrobie, nerkach oraz mózgu. Kto choć przez chwilę zmagał ze sztangą, hantlami lub atlasem, doskonale zna ten suplement diety. Osoby, które stosowały lub stosują kreatynę w codziennej diecie, znają jej potencjał i możliwości. Sprawdźmy, jak ona na nas działa.

Jest moc! Po co stosujemy kreatynę?

Kluczowym zadaniem tego suplementu jest wpływ na regenerację cząsteczek adenozynotrójfosforanu-ATP, które odpowiadają za transfer energii w naszym organizmie. Dzięki nim mamy siłę do wykonywania codziennych zadań, ale także treningów i sprawdzianów siłowych. Ilość kreatyny, którą podajemy, powinna być określona w oparciu o konsultacje ze specjalistą lub na podstawie kalkulatorów, które dostępne są w sieci. Zalecamy pierwszy sposób, gdyż dzięki temu uwzględnione zostaną wszystkie czynniki mające wpływ na nasze efekty. Odpowiednia podaż suplementu zwiększa naszą moc. Mamy więcej siły, a nasze mięśnie są bardziej wytrzymałe. Niejednokrotnie możemy czuć się pozytywnie zaskoczeni, gdy wyrwiemy ciężar, który dotychczas był dla nas nieosiągalny. Jest to przyjemne uczucie i duża satysfakcja. Kiedy zabraknie nam mocy, to zapasy kreatyny można uzupełnić na https://www.bodypak.pl/pl/3-kreatyny.

Czy to jest bezpieczne?

Najczęściej negatywnie o suplementach diety wypowiadają się osoby, które nie miały styczności z żadnym z nich. Zdarza się, że widziały film dokumentalny o sterydach i kompletnie pomieszały fakty. Kreatyna jest jednym z najlepiej przebadanych suplementów diety. Naukowcy, niekoniecznie amerykańscy uważają tę substancję za bezpieczną. Istotne jest oczywiście, aby przestrzegać określonych dawek. W końcu w nadmiarze nawet woda jest szkodliwa. Nie mniej suplement ten w skrajnych przypadkach może wywoływać biegunki lub skurcze mięśni, ale nie stanowi to zagrożenia dla życia i zdrowia. Warto podkreślić, że użytkownicy sięgający po suplementy zwykle jednocześnie poszerzają swoją wiedzę w zakresie odżywiania. Pozwala to na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia wspomnianych skutków niepożądanych. Tak więc stosowanie kreatyny jest bezpieczne i ma pozytywne skutki na nasz organizm.

Rozsądek w cenie

Suplementy diety nie są lekami. Spotkać można wielu „biznesmenów”, którzy pragną szybko się wzbogacić. Warto unikać osób, które oferują nam tego typu produkty, ale nie są to przedstawiciele firmy sprzedających rozwiązania dla sportowców. Odkupienie tego typu substancji również nie jest zalecane. Tylko suplementy ze sprawdzonego źródła o odpowiednim składzie nadają się do spożycia i nie niosą za sobą zagrożenia. Wszystkie inne sytuacje mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Można to porównać do kupowania pirackich płyt. Teoretycznie na okładce jest nasz idol, ale po włączeniu CD w odtwarzaczu słyszymy zupełnie nieznane nam utwory.

Suplementy diety to substancje, które uzupełniają naszą codzienną dietę w witaminy i minerały. Kreatyna jest tym, co potrzebują nasze mięśnie i ścięgna do wytężonego wysiłku. Dzięki niej mamy więcej siły i możemy przekraczać kolejne granice.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here