Polskie innowacje w zakresie zdrowia

0
435

Rozwój systemu ochrony zdrowia w Polsce już rozpoczął się na dużą skalę i oczekuje się, że będzie kontynuowany w nadchodzących latach. Polska ma odporna gospodarka, której wzrost trwa nieprzerwanie od ponad ćwierć wieku. Oczekuje się, że wzrost gospodarczy będzie kontynuował swoją imponującą passę powodzeń w nadchodzących latach. Na prognozy gospodarcze duży wpływ ma demografia.

Oczekuje się, że populacja Polski będzie nieustannie i systematycznie spadać z obecnych 38,4 mln 34,0 mln w 2050 r. W konsekwencji system ochrony zdrowia rozwój ma kluczowe znaczenie w obliczu tych trendów.

Chociaż poziom i struktura finansowania ochrony zdrowia uległy znacznym zmianom, udział w PKB poświęcony zdrowiu pozostaje jednym z najniższych wśród krajów rozwiniętych. Niedofinansowanie było i pozostaje główny problem polskiego sektora ochrony zdrowia. W 2017 roku Polska wydał 6,7% swojego produktu krajowego brutto na zdrowie, czyli siódmy najniższy wynik wśród krajów OECD, spowodowany głównie niedostateczne finansowanie publiczne. Chociaż biorąc pod uwagę, że Polska ma skromne zasoby finansowe, ludzkie i materialne w zakresie opieki zdrowotnej do jego dyspozycji, trzeba powiedzieć, że osiąga względnie zadowalające efekty zdrowotne. Wynagrodzenie lekarza pierwszego kontaktu w 2016 r. było zdecydowanie wyższe niżeli w niektórych z krajów rozwiniętych, dla których dostępne są oficjalne dane.

W Polsce nadchodzi cyfryzacja opieki zdrowotnej na dużą skalę, ponieważ projekty wejdą w życie w najbliższej przyszłości. Należy pamiętać, że polskie innowacje w zakresie zdrowia mają znaczące znaczenie w poprawie jakości leczenia pacjentów. Innowacyjność w sektorze ochrony zdrowia w Polsce powoduje wyższą jakość usług oraz zwiększają ich efektywność. Rozwój cyfryzacji w służbie zdrowia wraz z dodatkowymi projektami, które zapowiedziano, dotyczy między innymi elektronicznych recept, skierowań, rachunków pacjenta, zwolnień lekarskich i tym podobnych. Telemedycyna i usługi elektroniczne nadal mają być szybko rozwijającymi się segmentami służby zdrowia w Polsce.

https://akcemed.pl/

Podsumowując, polskie innowacje w służbie zdrowia mogą robić wrażenie, gdyż innowacyjność jest bez dwóch zdań ważnym aspektem w medycynie. Polska jest obecnie na dobrej drodze jeżeli chodzi o rozwój służby zdrowia, lecz należy pamiętać, że ochrona zdrowia jest skomplikowanym procesem, na który składa się wiele czynników.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here