Na czym polega palenie shishy?

0
161

Tradycyjnie shisha pochodzi z Indii, ale palenie shishy jest teraz popularne na całym świecie. Często shisha kojarzy nam się z krajami arabskimi, nie bez przyczyny, ponieważ i tam jest palona bardzo często. Palenie shishy jest pewnego rodzaju rytuałem. Do szklanego naczynia nalewana jest woda lub inne płyny wedle upodobania. W cybuchu umieszcza się tytoń, najczęściej owocowy i owija się go folią aluminiową. Na metalowej lub glinianej nakładce kładzie się rozżarzony węgielek, a następnie za pomocą wężyka zakończonego ustnikiem można palić tytoń. Każdy element shishy jest zwykle bogato zdobiony, co dodaje je uroku i sprawia, że także świetną dekoracją domu.

Jakie są zalety fajki wodnej?

W czasie imprezy palenie shishy oprócz efektownego wyglądu nabiera wymiary socjalnego. Można wspólnie wyjść na papierosa, albo zapalić shishę. Palenie shishy ma tę przewagę, że nie trzeba wychodzić z domu, aby ją zapalić. Można się nią delektować długie godziny w gronie najbliższych. Ważne, żeby pamiętać o wymianie ustników podczas wspólnego palenia shishy. Najlepiej jak każdy uczestnik posiada swój ustnik. Shisha nie pozostawia nieprzyjemnego zapachu w domu czy też na ubraniach, który jest charakterystyczny dla papierosów. Zapach shishy można raczej określić jako słodki i owocowy. Paląc shishę nie musimy się również obawiać, że zacznie nas dusić, ponieważ jej dym jest znacznie delikatniejszy niż dym papierosowy. Tytoń do shishy ma dodatkowo znacznie lepszy smak niż tytoń papierosowy, dlatego pokochają ją nawet osoby, które na co dzień przepadają za smakiem tytoniu.

Czy shisha jest zdrowsza od papierosów?

Obecnie każdy wie o tym, że palenie papierosów jest bardzo szkodliwe dla zdrowia. Prowadzi się na ten temat wiele kampanii edukacyjnych i eksperci alarmują od lat, że palenie papierosów ma silny związek z powstawaniem nowotworów. Dlatego dużo lepszym wyborem będzie sięgnięcie po shishę. Palenie shishy ma działanie rozluźniające, ale przede wszystkim jej okazjonalne palenie nie uzależnia, czego nie można powiedzieć o papierosach. Toksyny, które zawiera tytoń, są rozpuszczane w wodzie, przez którą są filtrowane. Z tego powodu dym z fajki wodnej wydaje się być dużo bardziej delikatny i niepodrażniający gardła. Dodatkowo warto nadmienić, że tytoń do shishy nie zawiera substancji smolistych, ponieważ są one efektem spalania, z którym nie mamy doczyniania w czasie palenia shishy. Wybór shishy i akcesoriów do niej jest ogromny, dlatego z pewnością uda wam się skompletować zestaw najodpowiedniejszy dla was!

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here