Jaki termometr dla niemowlaka?

0
1475

Gorączka pojawiająca się u dziecka, nie zawsze musi być objawem jakiej infekcji. Czasem może być ona po prostu wynikiem ząbkowania. Jednak niezależnie od jej przyczyny każdy rodzic powinien posiadać w swoim domu termometr aby móc zweryfikować, czy u jego pociechy faktycznie występuje gorączka bądź też stan podgorączkowy. Dzięki określeniu temperatury, można bowiem zacząć działać we właściwym kierunku.

Termometry bezdotykowe – wybór dla malucha

Na rynku dostępnych jest wiele rodzai termometrów. Dziś sporą popularnością cieszą się chociażby termometry elektroniczne, które wyparły termometry szklane z rtęcią. Jednak ich minusem jest to, że na pomiar temperatury należy trochę poczekać i trzeba również umieścić go w odpowiednim miejscu. Przykładowo w uchu czy też pod pachą dziecka. Niemowlęta zazwyczaj są natomiast niecierpliwe i trudno by trzymały pod pachą termometr przez dłuższą chwilę w bezruchu, co da najlepszy pomiar.

Dlatego dla niemowlęcia zdecydowanie najlepszym wyborem są termometry bezdotykowe na podczerwień typu Visiofocus Smart dobry termometr dla rodziny. Ich największą zaletą jest to, że pomiar temperatury odbywa się przy ich pomocy w kilka sekund.

A jak się go wykonuje? Termometr przybliża się do czoła dziecka, a następnie wciska guzik służący rozpoczęciu pomiaru. Po kilku sekundach na ekranie pojawia się wynik. Termometry tego typu są bardzo ciche, dlatego bez problemu pomiaru dokonać można także w trakcie snu dziecka. Są to również zdecydowanie najbardziej dokładne urządzenia tego typu na rynku. Błąd w pomiarze waha się w ich przypadku w granicach 0,01°C.

Mierzenie temperatury wody oraz mleka

Termometry bezdotykowe na podczerwień, mogą służyć nie tylko do mierzenia temperatury ciała dziecka. Można je wykorzystywać również do mierzenia temperatury wody w trakcie kąpieli. Dla rodzica czasem ciężko jest oszacować jaka woda będzie najlepsza, a termometr zdecydowanie ułatwia do zadanie. Podobnie jest z mlekiem, jeśli dziecko pije z butelki. Termometry te są w stanie bez trudu zmierzyć temperaturę różnych cieczy, dlatego przydają się młodym rodzicom w trakcie wykonywania codziennych czynności związanych z niemowlęciem.

Dziś niektóre modele termometrów bezdotykowych, zapewniają również możliwość mierzenia temperatury w dość nietypowym miejscu, ponieważ na powiece. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, iż to właśnie to miejsce najlepiej oddaje temperaturę ciała człowieka. Dzięki temu termometr może oszacować ją w bardzo rzetelny sposób. Możliwość korzystania z tego typu termometrów bez konieczności przytykania go do ciała dziecka, czyni go obecnie najlepszym rodzajem termometru dla niemowląt.

Po więcej informacji o nowoczesnych termometrach i możliwościach pomiaru temperatury odsyłamy na stronę https://pewnypomiar.pl/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here